ScrollTop-ico

Jubileusz Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Rybnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku świętował swoje 15-lecie. Okolicznościowe spotkanie zorganizowano na terenie Zabytkowej Kopalni „Ignacy”.

W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, delegacje zaprzyjaźnionych Uniwersytetów Trzeciego Wieku – m.in. ze Lwowa oraz członkowie rybnickiego Klubu.

Obecny na spotkaniu prezydent Rybnika Piotr Kuczera podziękował osobom zasłużonym dla rozwoju rybnickiego UTW za zaangażowanie w życie miasta, wskazując na ogromną rolę stowarzyszenia w aktywizowaniu osób starszych.

15 lat istnienia Uniwersytetu Trzecie Wieku zaowocowało szeregiem ciekawych inicjatyw przynoszących pożytek społeczności miasta. Realizowane przedsięwzięcia z pewnością przyczyniają się do promowania szeroko rozumianej aktywności społecznej wśród osób starszych. Jestem przekonany, że Państwa działalność jest zauważana i szanowana – podkreślał prezydent Rybnika w okolicznościowym piśmie do studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Na uroczystości nie mogło zabraknąć jubileuszowych gratulacji i podziękowań dla osób szczególnie angażujących się w działania organizacji i ją wspierających. Goście życzyli studentom UTW przede wszystkim optymizmu, zapału do realizacji ambitnych planów oraz wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, a także satysfakcji z podejmowanych działań.

Działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku polega m. in. na prowadzeniu wykładów naukowych, promocji zdrowego i aktywnego trybu życia, a także organizacji turystyki i rekreacji dla osób starszych, które chcą czynnie spędzać czas. Warto podkreślić, że oferta Uniwersytetu III Wieku jest stale urozmaicana. Więcej na temat Stowarzyszenia można przeczytać TUTAJ.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności