ScrollTop-ico
Komunikaty

Juliusz szuka pracowników

Muzeum im. o. Emila Drobnego w Rybniku ogłosiło nabór pracowników do "Edukatorium Juliusz". Poszukiwani są kandydaci na trzy stanowiska: edukator, opiekun zwiedzających, specjalista ds. promocji.

Edukatorium, zlokalizowane w wyremontowanym pawilonie "Rafał" poszpitalnego kompleksu "Juliusz", poświęcone będzie szeroko pojętej historii medycyny i farmacji. Otwarcie wystaw dla zwiedzających planowane jest w drugiej połowie tego roku.

Chcesz być częścią tego wyjątkowego przedsięwzięcia? Weź udział naborze, być może odnajdziesz się na którymś z oferowanych stanowisk pracy.

Zakres zadań na poszczególnych stanowiskach:

Edukator

Przygotowywanie oferty edukacyjnej i warsztatowej edukatorium, dbałość o zapewnienie wysokiej jakości oferty edukacyjnej, prowadzenie warsztatów i zajęć tematycznych w różnych grupach wiekowych, zapewnienie komfortu na salach wystawowych oraz obsługa systemu rezerwacji.

Opiekun zwiedzających

Praca w przestrzeni wystaw „Edukatorium Juliusz” oraz współpraca przy funkcjonowaniu, analizie i modyfikacji ekspozycji dla podnoszenia jakości doświadczenia zwiedzającego.

Specjalista ds. marketingu i promocji

Planowanie, koordynacja i realizacja działań marketingowych, ustalenie polityki sprzedaży i promocji „Edukatorium Juliusz”, kreowanie zapotrzebowania klientów stosownie do oferty edukacyjnej i programowej, określanie i ocena szans rynkowych dotyczących sprzedaży usług.

Szczegółowe wymagania, jakie trzeba spełnić, by ubiegać się o dane stanowisko,
znajdziecie w ogłoszeniach w Biuletynie Informacji Publicznej  rybnickiego Muzeum.
Oferty na stanowisko edukatora składać można do 17 czerwca br,
zaś na dwa pozostałe stanowiska do 20 czerwca br.  


Kompleks byłego Szpitala Miejskiego im. Juliusza Rogera zwany po prostu „Juliuszem”, powstał na przełomie XIX/XX wieku. Składa się z czterech gmachów zlokalizowanych pomiędzy ulicą Miejską, Klasztorną i 3 Maja:

  • pawilonu Juliusz (aktualnie remontowany na potrzeby ekspozycji opowiadającej o przyrodzie Górnego Śląska),
  • pawilonu Rafał (edukatorium poświęcone historii medycyny i farmacji),
  • budynku byłego oddziału dermatologicznego (obecnie siedziba Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej oraz Filii Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego)
  • dawnego pogotowia ratunkowego (dziś siedziba Zasadniczej Szkoły Zawodowej Izby Rzemieślniczej).  

Edukatorium w "Rafale":

Po zakończonej w 2020 roku modernizacji, pawilon „Rafał”, zmienił się nie do poznania – zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Wyczyszczona cegła i odnowione detale architektoniczne robią spore wrażenie, zwłaszcza w porównaniu z sąsiednim, czekającym na swoją remontową kolej, budynkiem „Juliusz”. Powstała tutaj przestrzeń wystawiennicza, którą wypełni ekspozycja ilustrująca historię medycyny i farmacji. Koszt modernizacji budynku to ponad 8,9 mln zł, z czego 5,5 mln zł to dotacja z Unii Europejskiej.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności