ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Chwałęcice

Kanalizacja dla Chwałęcic

Zapadła decyzja o uruchomieniu budowy i zatwierdzeniu inwestycji w postaci projektowania, budowy pierwszego etapu grawitacyjnej oraz tłocznej sieci kanalizacyjnej wraz ze zlewnią ścieków C1 w dzielnicy Chwałęcice w Rybniku.

Sieć obejmie około 100 budynków. Decyzja o jej budowie zapadła 24 marca br. podczas nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rybniku. Szczegółowy harmonogram prac zostanie podany w kolejnych komunikatach. 

 - Po analizie dotyczącej wzrostu ilości mieszkańców w Chwałęcicach i zainteresowaniu całej lokalnej społeczności, która przez radę dzielnicy zebrała informacje o gotowości przyłączenia do kanalizacji -  zaczynamy działać – mówi prezydent Piotr Kuczera. - Dziś przełomowy moment, są ważne ustalenia w rybnickich wodociągach, które rozpoczną prace dotyczące budowy kanalizacji. Jestem wdzięczy za aktywne działanie w tym temacie pani radnej Krystynie Wałach, która cierpliwie, od wielu lat animowała kontakt w tym temacie między mieszkańcami tej dzielnicy a magistratem - podsumowuje prezydent Kuczera. 

 - To ogromnie wyczekiwana informacja przez mieszkańców naszej dzielnicy, bardzo się cieszę z tej decyzji – komentuje radna miasta Krystyna Wałach. – Wiele lat oczekiwania, trudne rozmowy z mieszkańcami już za mną, teraz czeka nas wspólne działanie, by jak najwięcej mieszkańców podłączyło się do pierwszego etapu kanalizacji, potem  - jestem przekonana - przyjdzie czas na przyłączenia kolejnych domów – podsumowuje radna.   

To pierwszy etap prac, warunkiem prowadzenia dalszych inwestycji przez wodociągi będzie przyłączenie się 95 % mieszkańców do pierwszej zlewni (C1 w Chwałęcicach). Jeżeli ten warunek zostanie spełniony, to w planach miasta jest dalsza rozbudowa kanalizacji w Chwałęcicach  i budowa w dzielnicy Stodoły.

Miasto bierze pod uwagę rosnącą liczbę mieszkańców w tych dzielnicach,  jak również rozwój terenów rekreacyjnych na tym obszarze. 
 

Udostępnij:


Wszystkie aktualności