ScrollTop-ico
Kultura

Kolejna edycja nagrody „Juliusz”

Do 15 marca można zgłaszać propozycje książek do tegorocznej edycji Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”.  Nagroda przyznawana jest za najlepszą biografię napisaną i wydaną po polsku w roku poprzednim.

Laureatem corocznej nagrody może być tylko jedna książka, za którą przyznana zostanie statuetka Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz” oraz nagroda pieniężna w wysokości 50 tys. zł. W przypadku książki autorstwa kilku twórców nagroda zostanie podzielona na wszystkich autorów w równych częściach.

Publikacje kandydujące do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz” mogą zgłaszać wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, a także wydawnictwa czy osoby reprezentujące instytucje kultury. Data pierwszego wydania zgłaszanej książki musi mieścić się pomiędzy 1 stycznia, a  31 grudnia 2020 r.

Do zgłoszenia należy załączyć dziesięć egzemplarzy książki, z których pięć zostanie przeznaczonych dla członków kapituły konkursowej do prac związanych z wyłonieniem laureata, a pozostałe zostaną przekazane do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Konstantego Prusa w Rybniku.

Książki razem z kartą zgłoszeniową należy przesłać na adres:

Urząd Miasta Rybnika
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-200 Rybnik

Na przełomie czerwca i lipca kapituła wybierze 5 pozycji, które będą walczyć o tytuł najlepszej biografii. Kartę zgłoszeniową oraz regulamin można znaleźć na stronie nagrody.

Dotychczasowi laureaci Górnośląskiej Nagrody Literackiej "Juliusz":

Udostępnij:


Wszystkie aktualności