ScrollTop-ico
Biznes

Kup mieszkanie w przetargu

Szukasz atrakcyjnego lokalu mieszkalnego w Rybniku? Weź udział w przetargach organizowanych przez Miasto!

W całej Polsce obserwuje się rosnące zainteresowanie  zakupem mieszkań. Ten trend obecny jest również na „rybnickim podwórku”:

W tym roku Miasto sprzedało w pierwszym przetargu już 8 mieszkań za ponad 1,8 mln zł. Ilość uczestników obecnych na przetargach wskazuje, że zainteresowanie rynkiem nieruchomości w Rybniku jest spore – wyjaśnia Irena Żylak, Naczelnik Wydziału Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miasta Rybnika. 

Aktualnie w drodze przetargu można nabyć gminne lokale mieszkalne przy ulicy Korfantego 4a/6 oraz  przy ulicy Marokanów 6/23.

Obie lokalizacje stanowią atrakcyjną propozycję dla potencjalnych nabywców. Mieszkania w śródmieściu czy w dzielnicy Maroko-Nowiny, ze względu na dostęp do rozwiniętej infrastruktury miejskiej i bliskość takich obiektów, jak szkoły, przedszkola, przychodnie czy sklepy, są poszukiwane przez osoby mające zamiar nabyć nieruchomość w Rybniku – dodaje Irena Żylak.

Lokal mieszkalny usytuowany na drugim piętrze budynku wielomieszkaniowego przy ul. Wojciecha Korfantego 4 a składa się z trzech pokoi, kuchni, łazienki, WC, przedpokoju i dwóch pomieszczeń gospodarczych o powierzchni użytkowej 125,63 m2. Lokal nie wymaga remontu, wyposażony jest w instalacje: wodociągową, kanalizacyjną, gazową, elektryczną, centralnego ogrzewania. Z własnością lokalu związany będzie odpowiedni udział w gruncie oraz w prawie własności działki. Przetarg odbędzie się 2 września o godzinie 09:00 w Urzędzie Miasta Rybnika przy ul. Bolesława Chrobrego 2 (sala nr 264 II piętro). Cena wywoławcza to 458 000 zł, osoba przystępująca do przetargu musi wpłacić wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej, tj.: 45 800 zł do 24 sierpnia br. Więcej informacji w dokumentacji przetargowej.

Lokal mieszkalny przy ul. Marokanów 6 usytuowany jest na trzecim piętrze budynku wielomieszkaniowego. Składa się z jednego pokoju, kuchni, łazienki z WC i przedpokoju o powierzchni użytkowej 37,50 m2. Przynależy do niego piwnica o powierzchni użytkowej 9,6 m2. Lokal wymaga remontu, wyposażony jest w instalacje: wodociągową, kanalizacyjną, gazową, elektryczną, centralnego ogrzewania. Z własnością lokalu związany będzie odpowiedni udział w gruncie oraz udział w prawie własności działki.

Przetarg odbędzie się 22 września o godzinie 9:00 w Urzędzie Miasta Rybnika przy ul. Bolesława Chrobrego 2 (sala nr 264 II piętro). Cena wywoławcza to 120 000 zł, osoba przystępująca do przetargu powinna wpłacić wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej tj.: 12 000 do 14 września br. Więcej informacji w ogłoszeniu przetargowym.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności