ScrollTop-ico
EdukacjaKultura

"Lepsze noty – sztuka wspólnoty"

… to tytuł projektu edukacji kulturowej, realizowanego wspólnie przez Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 14 w Rybniku-Popielowie.

We wtorek, 7 listopada odbędzie się finał i podsumowanie projektu. Podczas spotkania przewidziano wręczenie pamiątek z projektu najaktywniejszym dzieciom i rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego dla uczniów „Szkoła – moje miejsce”.

Będzie także można zobaczyć zdjęcia dokumentujące działania, w które zaangażowane były dzieci:  wycieczkę szlakiem murali w Katowicach oraz efekty czterech warsztatów: graffiti, instalacji drucianej, drzew w swetrach i pieńków.

– Będzie popcorn i sok malinowy. Postaramy się stworzyć w szkole prawdziwie domową atmosferę, dlatego obowiązują niezobowiązujące stroje – zachęca z uśmiechem Alicja Szozda, specjalista ds. edukacji kulturowej Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach.

Spoiwem wszystkich działań była współpraca dzieci z zaproszonymi do projektu artystami - sztuka wspólnoty (community arts).

– Uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w zaproponowane przez nas aktywności. Jestem z nich i efektów ich pracy bardzo dumna – podkreśla Aleksandra Eichler, nauczycielka polonistka ze Szkoły Podstawowej w Popielowie.

W trakcie trwania projektu grupie uczniów z popielowskiej podstawówki udało się, przy pomocy lokalnych twórców, zmienić przestrzeń wokół szkoły. Uczestniczące w projekcie dzieci brały udział w warsztatach, plenerach artystycznych, wizytach w pracowniach rękodzieła, zabawach terenowych i spotkaniach z inspirującymi ludźmi. 

Projekt realizowany był w ramach projektu operatorkultury.pl, prowadzonego przez Regionalny Instytut Kultury, który w województwie śląskim pełni rolę operatora programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2016-2018.

Więcej o projekcie na stronie: =>Lepsze noty - sztuka wspólnoty

 

 A tak prezentuje się odmieniona przez dzieci przestrzeń:

Udostępnij:


Wszystkie aktualności