ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Inwestycje

Lodowisko już pod dachem

Na sezonowym, sztucznym lodowisku na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego RUDA kończą się prace związane z zadaszeniem obiektu.

– Jesteśmy przekonani, że dzięki tej inwestycji sezon, podczas którego będzie można korzystać z lodowiska, zostanie znacznie wydłużony. Dodatkowo nie będą się zdarzały przerwy w jego funkcjonowaniu, co z powodów atmosferycznych miało miejsce w przeszłości. W związku z tym mamy nadzieję, że wzrośnie liczna osób korzystających z lodowiska, a jego utrzymanie powinno pochłaniać mniej energii i wynik finansowy z tego powodu powinien się poprawić – przekonuje Arkadiusz Skowron, zastępca dyrektora rybnickiego MOSiR-u.

Obecnie firma przeprowadzająca inwestycję, usuwa usterki wskazane podczas odbioru budowlanego. W dalszym etapie będą domykane sprawy formalne, związane m.in. z uzyskaniem zgody na użytkowanie obiektu.

Koszt inwestycji to blisko 850 tys. zł, a prace ruszyły w maju tego roku.

– Oczywiście planujemy otwarcie lodowiska, jak tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą. Jako że nawierzchnia jest dwufunkcyjna (boisko-lodowisko), w okresie wiosenno-letnim z obiektu będą korzystać młodzi piłkarze, tak jak to było do tej pory – dodaje zastępca dyrektora MOSiR.

Zadaszenie lodowiska – dane technicznie:

  • powierzchnia zabudowy: 993 m2,
  • kubatura: 8 602 m3,
  • gabaryty: długość – 45 m, szerokość – 22 m, wysokość – 11 m,
  • konstrukcja: stalowa, ramowa oparta na stopach fundamentowych żelbetowych,
  • ściany zewnętrzne: wykonane z powłoki namiotowej obustronnej, powlekanej PCV i lakierowanej.  Do wysokości 2,5 m istnieje możliwość ręcznego rolowania ścian i zabezpieczenia pasami – w celu otwarcia obiektu w okresie letnim.
Udostępnij:


Wszystkie aktualności