ScrollTop-ico
Alert

Nieprzyjemny zapach po pożarze w Żorach

W związku z wyczuwalną również na terenie Rybnika nieprzyjemną wonią, wynikającą z pożaru na terenie zakładu utylizacji opon w Żorach informujemy, że badania i pomiary prowadzone przez stosowne służby nie wykazały obecności substancji niebezpiecznych dla zdrowia i życia ludzi.

Specjalistyczne badania pomiaru jakości powietrza prowadzone są na zlecenie Żor, z którymi przedstawiciele Rybnika są w stałym kontakcie. Badania wykonywane są przez specjalną grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego, za pomocą wozu ratownictwa chemicznego oraz przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach.

Pierwsze badania wykonano 28 listopada, a pomiary nie wykazały obecności substancji niebezpiecznych dla zdrowia i życia ludzi. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców zlecona została kontynuację tych badań. O dalszych wynikach będziemy informowali na bieżąco.  

Jednocześnie, ze względu na uciążliwość wyczuwalnego zapachu, prosimy o ograniczenie przebywania na wolnym powietrzu oraz w miarę możliwości zakładanie maseczek antysmogowych.

Więcej informacji:

Źródło: UM Żory

Udostępnij:


Wszystkie aktualności