ScrollTop-ico

Urząd w dawnym banku

Sprawdź, gdzie teraz załatwisz sprawy związane z ekologią, czystym powietrzem i odpadami. Przygotowaliśmy dla mieszkańców trzy specjalne stanowiska informacyjne na parterze odnowionego budynku.

Budynek przy ul. Bolesława Chrobrego 8, powstały blisko 100 lat temu na potrzeby administracyjno-biurowe, przez lata użytkowany był przez banki i instytucje. Swoją siedzibę miał tu między innymi Okręgowy Urząd Górniczy. Reprezentacyjny, narożny gmach w stylu funkcjonalistycznym, z charakterystycznym masztem flagowym na szczycie, wybudowany został na potrzeby Komunalnej Kasy Oszczędności w latach 30. XX w. Był jednym z nielicznych zrealizowanych elementów wizji nowoczesnego Rybnika - niezwykłego, wizjonerskiego projektu, jaki marzył się wówczas burmistrzowi Władysławowi Weberowi. 

W ostatnim czasie budynek został wyremontowany przez miasto i ponownie oddany do użytku, otwierając dla mieszkańców nowe przestrzenie do załatwiania spraw urzędowych. Dzięki temu budynki Urzędu Miasta będą zlokalizowane w bliskiej odległości od siebie, co ułatwi organizację pracy i obsługę mieszkańców. Urząd Miasta wprowadził również zmiany w lokalizacji poszczególnych biur. Zapraszamy mieszkańców do budynku B przy ulicy Bolesława Chrobrego 8, gdzie można załatwić sprawy urzędowe w nowym układzie.

Parter – Informacja i pomoc
Zaraz przy wejściu czekają na Państwa trzy stanowiska informacyjne. Można tam uzyskać pomoc z zakresu ekologii, ochrony powietrza oraz gospodarki komunalnej. Pracownicy udzielają informacji w zakresie:

  • programu „Czyste Powietrze”,
  • aktualizacji centralnej ewidencji emisyjności budynków,
  • ochrony przyrody, wycinki drzew i krzewów,
  • gospodarki odpadami, bezdomnych zwierząt oraz gospodarki wodno-ściekowej,
  • decyzji środowiskowych.

Rozmieszczenie wydziałów na piętrach

  • Parter: Wydział Ekologii, oraz Wydział Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej
  • Pierwsze piętro: Wydział Inwestycji, Wydział Gospodarki Komunalnej oraz część Wydziału Ekologii 
  • Trzecie piętro: Wydział Cyfryzacji i Nowych Technologii oraz archiwum

Ważna informacja o płatnościach za gospodarowanie odpadami komunalnymi
W związku z terminem płatności pierwszej raty za odpady (20 marca), część pracowników Referatu Gospodarki Odpadami nadal dyżuruje
 w budynku przy ulicy Rzecznej 8
W dalszym ciągu istnieje również możliwość korzystania z opłatomatu przy ul. Rzecznej.

Jednocześnie osoby korzystające z nowego budynku prosimy o wyrozumiałość - budynek przy ul. Bolesława Chrobrego 8 jest w trakcie modernizacji, która potrwa jeszcze około dwa lata. Z tego powodu drugie piętro oraz część holu na parterze są obecnie nieczynne.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności