ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem

Nowe wnętrza szkoły i przedszkola w Chwałęcicach

Wraz z rozpoczętym nowym rokiem szkolnym uczniowie i przedszkolaki z dzielnicy Chwałęcice mają do dyspozycji zupełnie nowe wnętrza zmodernizowanego i rozbudowanego budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15.

W placówce dobudowane zostały pomieszczenia przedszkolne, wyremontowany blok kuchenny, a budynek szkoły został stermomodernizowany. Zainstalowano również pompy ciepła.

- Nowe miejsca przedszkolne dla najmłodszych czy też poprawa warunków, w jakich dzieci się uczą, to przede wszystkim dawanie im szans na zdobywanie wiedzy w sposób wygodny, a dzięki temu twórczy i efektywny. To na pewno zaprocentuje w przyszłości - podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera. – Nie ukrywam, że tego rodzaju kompleksowe inwestycje realizowane są również z myślą o szeroko pojętym rozwoju i przyszłości miasta - dodaje.

Do budynku Szkoły Podstawowej nr 27 dobudowany został parterowy segment przedszkolny przy ul. Gzelskiej. Inwestycja objęła też adaptację budynku SP 27 na potrzeby zespołu szkolno-przedszkolnego, w wyniku której powstały dwie dodatkowe sale szkolne, infrastruktura sportowa i zagospodarowanie terenu. W budynku wykonany został remont pomieszczeń bloku kuchennego, który połączony został z segmentem przedszkolnym dodatkowym łącznikiem.

Rozbudowie placówki towarzyszyła termomodernizacja budynku szkoły, realizowana  w ramach dofinansowanego z UE projektu „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie miasta Rybnika”. W budynku wymieniono też źródło ciepła (także w ramach projektu unijnego). Istniejąca kotłownia węglowa została zastąpiona gruntowymi pompami ciepła (odnawialne źródła energii).

W efekcie wykonanych prac siedziba Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15 stała się bardziej funkcjonalna i estetyczna, ale też ekologiczna. Wartość inwestycji, razem z termodernizacją i instalacją pompy ciepła to blisko 7,3 mln zł.

Tak prezentują się nowe wnętrza chwałęcickiej szkoły i przedszkola:

Udostępnij:


Wszystkie aktualności