ChwałowiceSport

Pamięci założyciela mini żużlowych Rybek

Położony w dzielnicy Chwałowice stadion mini żużlowy został nazwany imieniem Andrzeja Skulskiego, nieżyjącego już założyciela i wieloletniego prezesa Młodzieżowego Klubu Mini Żużlowego „Rybki” Rybnik. Uchwałę w tej sprawie podjęli rybniccy radni na majowej sesji Rady Miasta.

Z wnioskiem o nadanie takiego właśnie imienia obiektowi przy ulicy Pod Hałdą 37A wystąpił klub „Rybki” Rybnik, który chcąc uczcić pamięć o śp. Andrzeju Skulskim corocznie od 2010 roku organizuje Turniej Pamięci Prezesa Andrzeja Skulskiego o Złotą Lampkę Górniczą.

Zmarły w 2009 roku Andrzej Skulski karierę działacza żużlowego rozpoczynał w Klubie Sportowym ROW Rybnik w latach 80. XX wieku. Przez długi okres był członkiem zarządu klubu. W latach 1999-2001 był wiceprezesem ds. organizacyjnych Rybnickiego Klubu Motorowego. Jego pasją był również mini żużel.

Założył i prowadził Młodzieżowy Klub Mini Żużlowy „Rybki” Rybnik, któremu przewodniczył przez 9 lat. Lata te zaznaczyły się wieloma sukcesami sportowymi zawodników oraz organizacyjnymi członków klubu. Z klubu wywodzą się tacy zawodnicy jak Kacper Woryna, Robert Chmiel, Kamil Wieczorek czy Kamil Cieślar.

Dzięki zaangażowaniu i determinacji Andrzeja Skulskiego w 2003 roku w Chwałowicach - górniczej dzielnicy Rybnika, powstał tor do mini żużla, na którym obecnie odbywa się wiele zawodów rangi krajowej i międzynarodowej.  Już w lipcu chwałowicki tor będzie świadkiem wielkiego żużlowego wydarzenia -  odbędą się tutaj międzynarodowe zawody Speedway Youth Gold Trophy.

Warto dodać, że kibice odbywających się na kameralnym stadionie żużlowym zawodów już wkrótce będą mogli przeżywać sportowe emocje bardziej komfortowo – miasto ogłosiło bowiem przetarg na budowę systemu nagłośnienia na tym obiekcie. Wyniki przetargu poznamy w czerwcu.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności