ScrollTop-ico
Rewitalizacja

"Pasjonaci z Hoyma"

... to tytuł publikacji, której celem jest umacnianie dziedzictwa kulturowego a także podkreślenie roli mieszkańców w budowaniu społeczności lokalnej.

Inicjatywa „Pasjonaci z Hoyma” została zrealizowana w ramach konkursu na inicjatywy obywatelskie „Rybnik reWITA – włącz się!” który został zorganizowany przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS/Stowarzyszenie „17-tka” w ramach projektu pn. „Rewitalizacja miasta – nowa energia rybnickiej tradycji” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz budżetu państwa.

Pomysłodawcą powstania albumu jest Danuta Kałka, mieszkanka dzielnicy Niewiadom. Celem inicjatywy jest umacnianie dziedzictwa kulturowego a także podkreślenie roli mieszkańców w budowaniu społeczności lokalnej.

W ramach przedsięwzięcia zorganizowano osiem spotkań tematycznych z mieszkańcami Niewiadomia, będąych „lokalnymi pasjonatami”. W trakcie spotkań przeprowadzono wywiady na temat pasji i aktywności poszczególnych osób, a opracowane materiały zostały wydane w postaci foto książki. Dodatkowo zorganizowano i przeprowadzono również sesje fotograficzną z każdym z „pasjonatów”.

W realizację pomysłu zaangażowanych było 8 pasjonatów i grupa 15 mieszkańców.

Zapraszamy do zapoznania się z albumem:

Udostępnij:


Wszystkie aktualności