ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem

Plaża Open w Rybniku

Za nami kolejna edycja turnieju siatkówki plażowej Plaża Open. Przez trzy dni na rybnickim kąpielisku „Ruda” zawodnicy walczyli o medale i punkty rankingowe.

 

Turniej rozpoczął się w czwartek, 20 lipca, a sportowe emocje towarzyszyły zawodnikom i kibicom do soboty, 22 lipca. Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej Plaża Open odbyły się w Rybniku już po raz czwarty – jak zwykle nie zabrakło doskonałej gry, mistrzowskich emocji i świetnej zabawy. 

Po meczach eliminacyjnych a następnie głównych rozgrywkach turniejowych najlepsi okazali się – wśród mężczyzn: Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak oraz wśród kobiet: Magdalena Saad i Izabela Błasiak.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla uczestników wydarzenia. Oprócz zmagań rangi mistrzostw Polski zorganizowany został też  „VylejBallon” czyli turniej balonów napełnionych wodą. Były też różnego rodzaju animacje czy konkursy. Nowością podczas czwartej edycji Plaży Open była specjalna strefa e-Plaży Open czyli wirtualne mistrzostwa Polski w siatkówce. Rozegrany został też mecz: zawodnicy turnieju i gwiazdy Plus Ligi kontra Rybnik z udziałem Kabaretu Młodych Panów.


Plaża Open to największy w Polsce cykl turniejów siatkówki plażowej, rozgrywany w pięciu polskich miastach. Zawodnicy oraz zawodniczki rywalizują w turniejach rangi mistrzostw Polski o punkty rankingowe Polskiego Związku Piłki Siatkowej, a najlepsi zdobywają w tym roku punkty także do rankingu FIVB. Tegoroczne rozgrywki zainaugurował turniej w Gdańsku. Po zmaganiach w Rybniku zawodnicy przeniosą się do Białegostoku, gdzie odbędzie się ostatni etap turnieju.


Więcej informacji na stronie turnieju Plaża Open 2017

Plaża Open 2017. Fot. W. Troszka
Plaża Open 2017. Fot. W. Troszka
Plaża Open 2017. Fot. W. Troszka
Plaża Open 2017. Fot. W. Troszka
Plaża Open 2017. Fot. W. Troszka
Plaża Open 2017. Fot. W. Ł. Dycha
Plaża Open 2017. Fot. W. Troszka
Plaża Open 2017. Fot. Ł. Dycha
Plaża Open 2017. Fot. W. Troszka
Udostępnij:


Wszystkie aktualności