ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem

Pniowiec zaprasza

Trwające wakacje i słoneczna aura zachęcają do szukania atrakcyjnych propozycji spędzania wolnego czasu. Ciekawe możliwości rekreacji oferuje Pniowiec - malowniczo położony zbiornik sąsiadujący z wodami Zalewu Rybnickiego.

Pniowiec to od niedawna teren idealny do zażywania kąpieli wodnych i słonecznych. Wszystko dzięki wydzieleniu na wodach zbiornika kąpieliska i przygotowaniu nabrzeża pod plażę. Kąpiel jest bezpieczna - kąpielisko nadzoruje ratownik WOPR (w godz. od 10 do 18), a woda jest regularnie badana pod kątem sanitarnym.

Warto podkreślić, że Pniowiec szukającym odpoczynku na łonie natury oferuje sporo więcej niż tylko możliwość wodnych i słonecznych kąpieli. To teren idealny na spacery, jazdę na rowerze czy po prostu odpoczynek wśród zieleni. Kojący szum drzew, spokojne lustro wody, wrażenie bezmiaru przestrzeni - to doskonała odskocznia od miejskiego zgiełku i szansa na regenerację sił.

Inwestycje w okolicach Pniowca realizowane są sukcesywnie. Przygotowano już oświetlenie, zainstalowano monitoring, zamontowano toalety. Pojawiło się też sporo dodatkowej zieleni. Na wyznaczonych miejscach, w bardzo słoneczne dni, szczególnie w weekendy, będą funkcjonować mobilne punkty małej gastronomii.

Prace mające na celu przygotowanie terenu Pniowca jako miejsca jak najbardziej przyjaznego dla mieszkańców ciągle trwają. Wokół zbiornika Rybnickie Służby Komunalne przygotowują ścieżkę pieszo-rowerową, która będzie idealną propozycją na przechadzkę czy przejażdżkę o każdej porze roku. Zimą, jeżeli tylko dopisze właściwa tej porze roku pogoda, może to być świetna trasa dla narciarzy biegowych. Jeszcze w tym miesiącu Pniowiec zostanie "zarybiony" - swój nowy dom znajdą tu ryby do niedawna ozdabiające jedno z rond na ul. Żorskiej!

Pniowiec położony jest przy ul. Rudzkiej, w dzielnicy Chwałęcice. Ze względu na ograniczone możliwości parkingowe, najprościej dojechać tam rowerem lub autobusem komunikacji miejskiej (linie 43 lub 45). W wakacyjne weekendy można tam dojechać również wybranymi kursami linii nr 3 i nr 48. Szczegółowe godziny odjazdu autobusów dostępne na stronie Zarządu Transportu Zbiorowego => ROZKŁAD JAZDY

Udostępnij:


Wszystkie aktualności