ScrollTop-ico
Kultura

Polskie Betlejem w Rybniku

15 stycznia 2022 r. na terenie Kampusu w Rybniku odbędzie się wyjątkowy koncert „Polskie Betlejem”. Zabrzmią najpiękniejsze kolędy w wykonaniu uznanych artystów i młodych wokalistów, którzy zaśpiewają je w oryginalnych aranżacjach.

Podczas koncertu usłyszymy takich wykonawców jak: Marek Piekarczyk, Maciej Balcar, Marcin Styczeń, Bartas Szymoniak, Marika/Skubas, Gabi Gąsior, Magda Anioł, Viola Brzezińska, Arkadio,  chór DeocentryCity oraz laureatów programu The Voice of Poland.

Gwiazdy zaśpiewają zarówno najpopularniejsze kolędy, jak „Bóg się rodzi", czy „Nie było miejsca dla Ciebie", jak i te mniej znane: „Gore gwiazda Jezusowi" czy „Zdrów bądź, Królu Anielski". Będzie można usłyszeć również wiele utworów premierowych.

Koncert będzie też doskonałą okazją do wspólnego kolędowania, zakorzenionego nie tylko w polskiej tradycji, ale przede wszystkim w naszej potrzebie rodzinnego świętowania Bożego Narodzenia.

- Takie doświadczenie będzie po raz pierwszy udziałem mieszkańców polskich miast – przekonują organizatorzy, Katolicka Fundacja Młodzi dla Młodych. - Do kalendarza wydarzeń w naszym kraju weszło już na stałe wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni na miejskich placach i rynkach z okazji ważnych, historycznych rocznic. Do tej pory jednak nie odbyło się, przynajmniej na tak wielką skalę, zbiorowe kolędowanie w przestrzeni miejskiej. Siły jego oddziaływania – kulturowego i społecznego – nie sposób przecenić w okresie tak trudnym, jak ten pandemiczny. Teraz koniecznym jest bowiem odbudowanie więzi międzyludzkich, poczucia wspólnotowości, a także po prostu – umiejętności świętowania razem z innymi.

Koncert z rybnickiego kampusu będzie można obejrzeć również online,
15 stycznia o 17.00  - na profilu miasta Facebook - Rybnikeu
oraz na profilach Betlejem w Polsce:  YouTube
orazFacebook

W trakcie koncertu, który w Polsce organizowany jest po raz ósmy, życzenia złoży Arcybiskup Archidiecezji Katowickiej oraz Prezydent Miasta Rybnika.  Przeprowadzona zostanie też zbiórka wspierająca akcję „Ambasador Miłosierdzia", z której całkowity dochód zostanie przeznaczony dla osób potrzebujących. Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Rybnik.

Szczegółowe informacje na stronie Polskie Betlejem

Pobierz bezpłatnie płytę "Kolędowanie na tysiąc głosów":

    

Udostępnij:


Wszystkie aktualności