ScrollTop-ico
Wydarzenia

Porozmawiajmy o ubóstwie energetycznym

Z uwagi na znaczenie problemu ubóstwa energetycznego i rosnących kosztów energii, Miasto Rybnik przystąpiło do inicjatywy zaproponowanej przez Fundację Stocznia.

- Fundacja Stocznia realizuje projekt, którego celem jest przeprowadzenie ogólnopolskiej dyskusji, narady na temat kosztów energii i zjawiska ubóstwa energetycznego – wyjaśnia prezydent Rybnika, Piotr Kuczera. - Podczas spotkań w gronie mieszkańców, przedstawicieli firm, organizacji pozarządowych oraz ekspertów będą toczyły się rozmowy o tym, czy możliwe są alternatywne scenariusze dla strategii energetycznych. Serdecznie zapraszam do udziału – zachęca prezydent.

W Rybniku narada obywatelska, współorganizowana z Miastem Radlin, odbędzie się 19 maja br., o 17.00, na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy przy ul. Mościckiego 3 (na terenie maszynowni szybu Głowacki).

Chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o zgłaszanie swojego uczestnictwa w terminie do 18 maja br. na adres mailowy: gospodarka@remove-this.um.rybnik.pl  tel. 32 43 92 262.

Celem projektu jest wypracowanie społecznie uzgodnionych i akceptowalnych rekomendacji działań w walce z ubóstwem energetycznym w Polsce. Tematem spotkanie na kopalni Ignacy będą m.in. takie zagadnienia jak:

  • Czy istnieją takie możliwości, które zniwelują efekt wzrostu cen i poszerzania się grupy odbiorców, dla których koszty energii staną się zbyt wysokie, by zapewnić komfort codziennego funkcjonowania?
  • Jakie koszty energii będziemy w stanie solidarnie unieść – jako państwo, gospodarka, jako indywidualni odbiorcy?
  • Jakie staną przed nami nowe wyzwania?
  • Jak przygotować kraj na oszczędzanie energii i bardziej racjonalne gospodarowanie nią? 
  • Koszty energii, jej jakość i dostępność są jednym z zasadniczych elementów rosnącej niepewności związanej z dostawami surowców energetycznych.

Serdecznie zapraszamy.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności