ScrollTop-ico
Inwestycje

Postępują prace przy rozbudowie ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego

Trwają kolejne prace związane z realizacją II etapu rozbudowy ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego. Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu użytkowników drogi oraz usprawnienie układu komunikacyjnego w tej części miasta.

Obecnie wykonawca prowadzi prace związane z włączeniem nowo wybudowanego gazociągu do czynnej sieci gazowej. Ze względu na lokalizację istniejącego gazociągu w jezdni, realizacja tych robót była niezbędna przed rozpoczęciem zasadniczych prac drogowych. Zakończenie przepięcia sieci umożliwi rozpoczęcie korytowania pod docelową konstrukcję jezdni oraz budowę pozostałych elementów pasa drogowego.

– Konsekwentnie realizujemy inwestycje drogowe, które poprawiają jakość codziennego życia mieszkańców. Rozbudowa ulicy gen. Stefana Grota-Roweckiego to ważne przedsięwzięcie, które zwiększy bezpieczeństwo uczestników ruchu i usprawni komunikację w tej części Rybnika. Cieszy nas, że kolejne etapy prac przebiegają zgodnie z harmonogramem – podkreśla Prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Umowa na realizację zadania została podpisana 17 listopada 2025 roku. Wartość inwestycji wynosi obecnie 5 042 824,29 zł brutto. Zakończenie robót planowane jest na 1 kwietnia 2027 roku.

Zadanie jest dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności