ScrollTop-ico
Ekologia

Powstaje park śródmiejski

Okolice biegnącej przez dzielnicę Zamysłów Drogi Śródmiejskiej i sąsiadującego z nią malowniczego wiaduktu zwanego Cztery Mosty, staną się wkrótce nowym miejskim parkiem.

Dziś miejsce to cieszy się sporym powodzeniem zwłaszcza wśród rowerzystów – głównie ze względu na biegnący tędy fragment Bulwarów nad Nacyną. Jednak nie brak tutaj również spacerowiczów z okolicznych osiedli i domów jednorodzinnych, spędzających czas na karmieniu kaczek czy nutrii, rezydujących nad rzeką Nacyną.

Już wkrótce rybnicki Zarząd Zieleni Miejskiej zamieni to miejsce w pełnoprawny teren rekreacyjny. Powstanie on na częściowo zadrzewionym terenie między ul. Młyńską a rzeką Nacyną, w pobliżu ronda przy ul. Śródmiejskiej i Obwiedni Południowej.

-  Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze - oczyszczanie terenu oraz prace planistyczno-projektowe – mówi Joanna Kotynia-Gnot,  dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. - Na obrzeżu nowego parku, wzdłuż rzeki zaprojektowana już została kontynuacja ścieżki rowerowej, która połączy ten  teren ze Śródmieściem oraz będzie stanowiła przedłużenie bulwarów rzeki Nacyny – dodaje.

W powstającym parku wyznaczone zostaną nowe ciągi komunikacyjne, będą elementy małej architektury oraz nowe nasadzenia. Będzie również niewielki parking.

- Na pewno chcemy pozostawić część tego terenu w stanie możliwie nienaruszonym z zielenią, która już jest w tym miejscu – przekonuje Joanna Kotynia-Gnot. - Niestety w ostatnim czasie borykamy się z ujawnioną na tym obszarze nielegalną wycinką dużych olszy. Sprawa została już zgłoszona na policję oraz do Straży Miejskiej. Wycięto 6 dorodnych drzew, których wycinki nie planowaliśmy, dlatego robimy wszystko by ukrócić ten proceder, mając nadzieję, że odpowiedzialni za to zostaną ukarani –zapewnia dyrektorka ZZM.

Docelowo teren powinien stać się miłą i przyjazną, zieloną przestrzenią służącą mieszkańcom.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności