ScrollTop-ico
Komunikaty

Przed świętami podziel się krauzami!

Przedświąteczne porządki idą pełną parą i pewnie w niejednym domu pojawiły się jakieś niepotrzebne (pozornie!) słoiki. Nie masz na nie miejsca ani pomysłu? Podpowiadamy: nie wyrzucaj! Przydają się potrzebującym.

Czyste słoiki różnej pojemności można ponownie wykorzystać. „Krauzy” bardzo przydają się we Wspólnym Stole, z którego potrzebujące osoby mogą zabrać gotowy posiłek do domu.

Przypomnijmy - Wspólny Stół to społeczna kuchnia działająca w Rybniku przy ul. Zebrzydowickiej 30. Miejsce dostępne jest dla każdego - przede wszystkim dla osób ubogich i bezdomnych, ale także dla wszystkich mieszkańców, którzy chcą się zaangażować w pomoc innym. Każdy może tam przygotować ciepły posiłek i spokojnie go zjeść. Lokal wyposażony jest w podstawowe sprzęty przydatne podczas gotowania i zaopatrywany w produkty spożywcze umożliwiające przygotowanie pełnowartościowego posiłku. Można przynieść tam gotowy posiłek albo podzielić się produktami, z których można coś ugotować. Do dyspozycji użytkowników jest również wspólny kącik przeznaczony do odpoczynku, poczytania na miejscu książek i magazynów, czy skorzystania ze stanowiska komputerowego.

Gdzie można zostawić słoiki? 

  • W siedzibie Wspólnego Stołu przy ul. Zebrzydowickiej 30/3 - zwłaszcza jeśli mamy ich większą ilość, możemy je tu dostarczać bezpośrednio w każdy poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 7.00 do 16.00.
     
  • W Urzędzie Miasta Rybnika, przy ul. Bolesława Chrobrego 2 - przy okazji załatwiania spraw w UM można zabrać ze sobą niepotrzebne słoiki i zostawić je w wyznaczonym miejscu. Jest ono przygotowane na parterze, tuż przy schodach środkowej klatki schodowej (pomiędzy starą a nową częścią budynku). Stoją tam niewielkie szare kontenery, w których można zostawić przyniesione z domu słoiki.

Gorąco do tego zachęcamy! Korzyść jest podwójna – Ty masz w domu porządek i nowe miejsce na inne rzeczy, a Wspólny Stół ekologiczne opakowanie na posiłek dla potrzebujących.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności