ScrollTop-ico

Przetarg na budowę OSP Niewiadom

Do 23 marca można składać oferty w przetargu na budowę remizy strażackiej w dzielnicy Niewiadom. Chodzi o realizację zwycięskiego projektu ogólnomiejskiego z budżetu obywatelskiego 2022.

„Pomóż nam pomagać Tobie – budowa remizy strażackiej” – to właśnie ten projekt zyskał najwięcej głosów rybniczan w głosowaniu na projekty ogólnomiejskie  w ramach rybnickiego budżetu obywatelskiego 2022.

Przedsięwzięcie ma obejmować budowę remizy strażackiej przy ulicy Ignacego Mościckiego dla ochotniczej straży pożarnej wraz z zapleczem sanitarnym i technicznym oraz strefy rekreacyjno-sportowej, w tym przestrzeni zielonej, dla mieszkańców Niewiadomia.

Zgodnie z ogłoszonym przetargiem, realizacja zadania ma odbywać się w trybie zaprojektuj i wybuduj. Do obowiązków Wykonawcy będzie należało opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem jej zatwierdzenia, wybudowanie obiektu i przekazanie do użytkowania – zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz przepisami szczegółowymi wydanymi na tej podstawie.

Budynek remizy ma mieć formę prostej i zwartej bryły z dachem dwuspadowym (…). Przewiduje się wykończenie elewacji budynku w formie czerwonej cieniowanej cegły oraz betonu architektonicznego. Obiekt ma zostać podzielony na strefy funkcjonalne, z wyraźnym wydzieleniem dla części bojowej OSP. Od frontu przewidziano halę garażową dla 3 wozów wraz z zapleczem w postaci pomieszczeń przeznaczonych dla strażaków i ich sprzętów. Drugą strefę stanowić będzie sala szkoleniowo-bankietowa z zapleczem kuchennym (…). Sala powinna być połączona z przylegającym do budynku tarasem – czytamy w ogłoszeniu o przetargu.

Całość kompleksu ma być dostępna dla szerokiego grona odbiorców, w tym dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Oferty przetargowe należy złożyć do 23 marca 2022 r., do godz. 09:00.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności