Przetarg prowadzony jest w formie licytacji ustnej, polegającej na podwyższaniu wyjściowej stawki miesięcznego czynszu za 1 m² powierzchni użytkowej. Umowy najmu zawierane będą na czas nieoznaczony.
Do udziału w przetargu mogą przystąpić podmioty, które w wyznaczonym terminie wpłacą wymagane wadium oraz nie posiadają zaległości wobec Miasta Rybnika ani zobowiązań publicznoprawnych. Uczestnicy powinni również zapoznać się z regulaminem przetargu, warunkami technicznymi lokalu oraz wzorem umowy najmu, a także przedłożyć wymagane dokumenty rejestrowe.
Najbliższy przetarg odbędzie się 3 lipca 2026 roku. Ogłoszenia o organizowanych przetargach publikowane są co najmniej 21 dni przed terminem licytacji w prasie lokalnej, na tablicy ogłoszeń w siedzibie ZGM oraz na stronie internetowej Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.
Pełna lista lokali użytkowych.
Zdjęcia lokali:
Bogusławskiego 1 (lokal + piwnica)
Żwirowa 32 (praca nad wizualizacją)
Zdjęcia garaży:
Paderewskiego 35, garaże nr 1, 2, 3
Osoby zainteresowane wynajmem lokalu użytkowego zachęcamy do śledzenia aktualnych ogłoszeń publikowanych przez ZGM.
Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziale Lokalowym Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej pod numerem telefonu 32 42 94 871.