ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Niedobczyce

Psiedobczyce w Niedobczycach

„Psiedobczyce” to wybrana w facebookowym konkursie nazwa kolejnego, piątego już w naszym mieście, wybiegu dla psów.

Nazwa, wymyślona przez internautkę Aganiok Bowie wybrana została spośród 102 zgłoszonych propozycji.  

„Psiedobczyce”  to psi plac zabaw, powstały w dzielnicy Niedobczyce, przy ul. Bocznej. Zajmuje obszar około 650 m2, na którym znajdują się podstawowe elementy urządzeń agility (przeskok z oponą, równoważnia, pochylnia skośna, pochylnia prosta, regulowane poprzeczki do przeskoków, przeskok pojedynczy, słupki do slalomu). Wybieg posiada dwie śluzy wejściowe i został wyposażony w podajnik na woreczki oraz kosze na odpady. Dla opiekunów również ustawione zostały dwie ławki. Całość jest ogrodzona i bezpieczna dla czworonogów.

Koszt budowy wybiegu to 48 tys. zł. Wzorem pozostałych wybiegów, również  ten został wykonany przez Rybnickie Służby Komunalne. Wykonanie i montaż drewnianej infrastruktury rybnickich psich placów zabaw to dzieło pracowników Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

Wszystkie rybnickie wybiegi są ogrodzone i wyposażone w wykonane z materiałów naturalnych (z drewna) elementy placu zabaw dla psów. Są to m.in. kładki, huśtawki, tunele, okna do skoków, elementy do wspinaczki, przeskakiwania czy slalomu. Wszystko po to, by zapewnić czworonożnym pupilom bezpieczny i atrakcyjny sposób zabawy.

Lokalizacja rybnickich psich placów zabaw:

  • "Górka dla Burka" - ul. Henryka Mikołaja Góreckiego (dz. Maroko-Nowiny)
  • "Psi Szpilplac"- ul. Braci Nalazków (dz. Boguszowice Stare)
  • "Psistanek Obwiednia"- ul. Obwiednia Południowa (dz. Smolna)
  • "Hauowice" - ul. 1 Maja (dz. Chwałowice)
  • „Psiedobczyce”  - ul. Boczna (dz. Niedobczyce)

Budowa rybnickich wybiegów dla psów to część akcji „Rybnik.Dbamy o wszystkich” , w ramach której w różnych punktach miasta pojawiły się poidełka dla psów, budki lęgowe dla ptaków i hotele dla owadów oraz wybiegi dla psów. Warto dodać, że inspiracją dla przedsięwzięcia była osoba Juliusza Rogera, XIX-wiecznego lekarza i inicjatora budowy w Rybniku szpitala nazwanego potem jego imieniem, społecznika, etnografa i entomologa, który odkrył i opisał ponad 400 gatunków chrząszczy z terenu Śląska.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności