1 czerwca ruszyła ogólnopolska rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2026. Przez cały miesiąc mieszkańcy Rybnika mogą kręcić kilometry na rzecz naszego miasta i wspólnie walczyć o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji.
Udział w akcji jest prosty i nie wymaga dodatkowego wysiłku wystarczy jeździć rowerem tak jak zwykle, a przejechane kilometry rejestrować w aplikacji Aktywne Miasta. Każdy kilometr ma znaczenie i przybliża Rybnik do sukcesu w ogólnopolskiej rywalizacji.
– Rower to nie tylko świetny sposób na aktywność fizyczną, ale również codzienny środek transportu, który pomaga dbać o środowisko i jakość życia w mieście. Zachęcam wszystkich mieszkańców do udziału w tegorocznej rywalizacji. Każdy przejechany kilometr ma znaczenie, a wspólnie możemy osiągnąć naprawdę dobry wynik i pokazać, że Rybnik jest miastem aktywnych rowerzystów – mówi Prezydent Miasta Piotr Kuczera
Jak dołączyć?
Aby wziąć udział w akcji:
- pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z Google Play lub z App Store,
- załóż konto,
- wybierz rywalizację „Rowerowa Stolica Polski 2026”,
- wskaż Rybnik jako miasto, dla którego zbierasz kilometry,
- dołącz do grupy „Ogólna”,
- rejestruj swoje przejazdy od 1 do 30 czerwca.
Są także nagrody
Na najbardziej aktywnych uczestników czekają nagrody. Podobnie jak w ubiegłym roku, trzy kobiety i trzech mężczyzn, którzy podczas kampanii przejadą najwięcej kilometrów dla Rybnika, otrzymają upominki.
Kręć kilometry dla Rybnika!
Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich mieszkańców niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. Warto zaprosić do wspólnej zabawy rodzinę, znajomych, sąsiadów i współpracowników. Razem możemy wykręcić tysiące kilometrów i pokazać, że Rybnik stawia na aktywny styl życia oraz zrównoważoną mobilność.
Rywalizacja potrwa do 30 czerwca. Wsiadaj na rower i dołącz do drużyny Rybnika!