ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Smog

Punkt konsultacyjny "Czyste powietrze"

Przypominamy, że od połowy lutego w Rybniku działa punkt konsultacyjny dla osób ubiegających się o dofinansowanie w ramach programu ,,Czyste powietrze”. Punkt mieści się na terenie kampusu, przy ul. Rudzkiej 13 (budynek D).

W dniach od 17 do 22 lutego punkt odwiedziło 247 osób, a 42 osoby skorzystały z porady telefonicznej.  Kilka osób na miejscu konsultowało też swój wniosek.

Na miejscu można uzyskać m. in. porady merytoryczne i techniczne dotyczące założenia konta w portalu beneficjenta programu oraz pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku o dofinansowanie do inwestycji służących ochronie powietrza, w ramach programu priorytetowego „Czyste powietrze”, realizowanego poprzez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Punkt konsultacyjny programu ,,Czyste powietrze” - kampus, ul. Rudzka 13 (budynek D)

tel. 517 664 090, mail: czystepowietrze@feio.pl 

Godziny otwarcia punktu "Czyste powietrze": 

  • Ikona format pliku pdf
    LutyFormat pliku: pdf | Rozmiar pliku: 414 KB
  • Ikona format pliku pdf
    Marzec Format pliku: pdf | Rozmiar pliku: 399 KB

***

Do początku stycznia br. rybniczanie złożyli 764 wnioski do WFOŚiGW  o dofinansowanie w ramach programu „Czyste powietrze”. To zdecydowanie największa w województwie liczba wniosków złożonych z jednej gminy.

W roku 2019, punkt konsultacyjny programu „Czyste powietrze”, prowadzony był na zlecenie miasta przez pracowników Fundacji Ekoterm Silesia. W tym czasie z konsultacji skorzystało w sumie 4650 osób.

  • Liczba osób obsłużonych w punkcie: 3028
  • Liczba osób obsłużonych w punkcie telefonicznie: 1622
  • Liczba założonych kont na portalu beneficjenta: 368
  • Liczba wniosków złożonych bezpośrednio w punkcie: 116 (dodatkowo duża ilość wniosków została w całości albo częściowo przygotowana przy wsparciu pracowników punktu i wysłana przez mieszkańców z domu).

***

Nowy konkurs grantowy na prowadzenie punktu w roku 2020 wygrała Fundacja Europejski Instytut Outsourcingu z Orzesza. Zadanie to fundacja realizować będzie do końca roku za kwotę 67.000 zł.

Zgodnie z ogłoszeniem konkursowym punkt będzie otwarty przez 100 godzin w miesiącu, w tym co najmniej w jedną sobotę w danym miesiącu, przez co najmniej 5 godzin oraz jeden dzień w tygodniu w godzinach popołudniowych, przez co najmniej 5 godzin.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności