ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Chwałęcice

Rekreacyjnie i wakacyjnie na Pniowcu

Kilkaset osób skorzystało w czasie minionego weekendu z możliwości pływania i plażowania na nowo otwartym kąpielisku Pniowiec.

Malowniczo położone jeziorko, sąsiadujące z wodami Zalewu Rybnickiego, ma szansę stać jednym z ulubionych miejsc wypoczynku i rekreacji nie tylko latem, ale i przez cały rok. Jest to bowiem teren idealny nie tylko do zażywania kąpieli wodnych i słonecznych, ale też na spacery, jazdę na rowerze czy po prostu odpoczynek na łonie natury.

Przypomnijmy, że na część nabrzeża nawieziony został piasek, dzięki czemu powstała 50-metrowa plaża. Wokół zbiornika Rybnickie Służby Komunalne przygotowały ścieżkę pieszo-rowerową, pojawiło się też sporo dodatkowej zieleni. Przygotowano oświetlenie, zainstalowano monitoring, pojawiły się toalety. Na wyznaczonych miejscach będą mogły funkcjonować foodtrucki - chętnych przedsiębiorców prosimy o kontakt z rybnickim MOSiR-em.

W  trosce o bezpieczeństwo kąpiących się od 10.00 do 18.00 na Pniowcu dyżuruje ratownik WOPR.

Warto dodać, że na kąpielisku zostały przeprowadzone badania sanitarne dopuszczające wodę do kąpieli. Będą one regularnie powtarzane. Najnowsze wyniki badań pochodzą z 12 czerwca i woda na Pniowcu - w badanym zakresie - spełnia wymagania mikrobiologiczne oraz inne określone w odpowiednim zarządzeniu.

Kąpielisko położone jest przy ul. Rudzkiej, w dzielnicy Chwałęcice. Ze względu na ograniczone możliwości parkingowe, najprościej dojechać tam rowerem lub autobusem komunikacji miejskiej (linie 43 lub 45).

Zapraszamy!

Udostępnij:


Wszystkie aktualności