ScrollTop-ico
Koronawirus

„Ruda” od 1 lipca, ale z ograniczeniami

W związku z pandemią, Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy „Ruda” w sezonie letnim 2020 r. będzie funkcjonował na nieco innych zasadach, określonych przez sanitarne wymogi bezpieczeństwa.

Wejście na „Rudę”

  • jednocześnie na obiekcie mogą przebywać 2162 osoby.
  • pierwsze wejście na teren ośrodka od godz. 9.00 do wyczerpania limitu osób.
  • drugie wejście (liczba wejść zgodna z liczbą osób, które opuściły kąpielisko) – od godz. 15.00.
  • trzecie wejście (liczba wejść zgodna z liczbą osób, które opuściły kąpielisko) – od godz. 18.00.

Informacje o osiągnięciu limitu na kąpielisku oraz liczbie wolnych miejsc (na godz. 15.00 i 18.00) będą udostępnione na profilu Facebook Ruda, Facebook MOSiR oraz stronie www.mosir.rybnik.pl.  Informacje o osiągnięciu limitu będą podawane na bieżąco, zaś  informacje o liczbie dostępnych wolnych miejsc, pół godziny przed planowanym wejściem, tj. o godz. 14.30 i 17.30.

Korzystanie z niecek basenowych

  • w niecce sportowej jednocześnie mogą pływać 32 osoby, w niecce rekreacyjnej 121 osób. Z brodzika jednocześnie może korzystać 60 dzieci.
  • na terenie obiektu obowiązek zachowania dystansu społecznego – 2 metry, także w wodzie – z tego powodu w niecce rekreacyjnej wyłączona zostanie atrakcja wodna tzw. „rwąca rzeka”.
  • obie niecki, sportowa i rekreacyjna, zostaną ogrodzone i powstaną strefy wejścia i wyjścia z wody (po 2).

Przed wejściem do niecki basenowej będzie konieczność pobrania specjalnej opaski, po wyjściu będzie ją należało oddać ratownikowi. Brak opasek u ratowników oznacza komplet korzystających z basenu.

Dostępne będą szatnie, ale w mniejszej liczbie szafek, zgodnie z rekomendacjami wynikającymi z obostrzeń związanych z pandemią.
 

Kąpielisko w Chwałowicach

Pływalnia odkryta w Rybniku-Chwałowicach również powinna zostać uruchomiona 1 lipca.  O szczegółach obostrzeń MOSiR Rybnik poinformuje po uzyskaniu rekomendacji od Sanepidu.

 

Udostępnij:


Wszystkie aktualności