Rybniccy pasjonaci

W piątek, 9 czerwca, w Domu Kultury Chwałowice odbył się finał programu profilaktycznego „Pasjonaci”. Adresatami przedsięwzięcia organizowanego przez Urząd Miasta Rybnika i Komendę Miejską Policji w Rybniku byli uczniowie rybnickich gimnazjów.

Finałowe spotkanie otworzył zastępca prezydenta Rybnika Piotr Masłowski, który zasiadał także w jury konkursu wraz z I zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku podinspektorem Mirosławem Jordanem. W gronie oceniających znaleźli się także: przedstawiciel Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Katowicach komisarz Paweł Warchoła, przedstawiciel Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Zenon Adamski oraz prezes Stowarzyszenia Aktywni Jacek Kluczniok.

W ramach finałowego spotkania trzyosobowe zespoły uczniów reprezentujących 10 gimnazjów uczestniczyły w teście wiedzy z zakresu profilaktyki. Do rywalizacji zaproszono także uczniów na widowni, którzy za poprawne odpowiedzi mogli zdobyć wejściówki na kąpielisko Ruda. 

Następnie każda szkoła dokonała prezentacji swoich pasji stanowiących alternatywę przeciw uzależnieniom. Młodzież z dużym zaangażowaniem prezentowała swoje pasje sportowe, taneczne, muzyczne, plastyczne, filmowe i wiele innych. 

Przed jury stało trudne zadanie oceny i wyboru najlepszej prezentacji. W wyrównanej rywalizacji I miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 5, wygrywając 3500 zł dla swojej szkoły oraz voucher na spływ kajakowy ufundowany przez Stowarzyszenie Aktywni. Uczniowie z Gimnazjum nr 17 uzyskali II miejsce, wygrywając 2 500 zł dla szkoły oraz kurs samoobrony ufundowany przez Rybnicki Klub Ju Jitsu Sportowego. III miejsce zdobyli uczniowie Gimnazjum nr 3 – nagrodą był bon o wartości 2000 zł oraz wejściówki na kąpielisko Ruda ufundowane przez MOSIR Rybnik. Decyzją jury przyznano także IV nagrodę uczniom z Gimnazjum nr 12, którzy zaproszeni zostali na spływ kajakowy rzeką Rudą. Nagrody pieniężne zapewnione zostały przez Urząd Miasta Rybnika.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności