ScrollTop-ico
Edukacja

Rybniccy Prymusi nagrodzeni

Nauka, sport i kultura - w tych dziedzinach nasi młodzi mieszkańcy nie mają sobie równych. W Zespole Edukacyjno-Artystycznym „Przygoda” Zastępca Prezydenta Miasta wręczył prestiżowe tytuły Rybnickiego Prymusa aż 149 wybitnym uczniom.

24 czerwca był dniem pełnym uśmiechów, wzruszeń i ogromnej dumy. W gościnnych progach Zespołu Edukacyjno-Artystycznego „Przygoda” przy ul. Świerklańskiej spotkali się ci, którzy w mijającym roku szkolnym pracowali najciężej i rozsławiali Rybnik w całym regionie, a nawet kraju. Zastępca Prezydenta Arkadiusz Marcol uroczyście wręczył nagrody laureatom tegorocznej edycji wyróżnienia.

W sumie do rąk zdolnej młodzieży trafiło 149 statuetek „Rybnickiego Prymusa”. Warto podkreślić, że nagroda ta ma już swoją tradycję - zasady jej przyznawania precyzuje specjalne zarządzenie Prezydenta Miasta z 2019 roku, a pod uwagę brane są wyłącznie najwyższe, udokumentowane sukcesy.

Oto jak rozłożyły się tegoroczne wyróżnienia:

  • 32 nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe,
  • 86 nagród za niesamowite sukcesy w sporcie szkolnym,
  • 31 nagród za pasję i wielkie osiągnięcia w zakresie kultury.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom, którzy na co dzień wspierają te młode talenty. 

Zapraszamy do obejrzenia krótiej fotorelacji z wydarzenia:

Udostępnij:


Wszystkie aktualności