ScrollTop-ico
Seniorzy

Rybniccy seniorzy w Łodzi

Grupa rybnickich seniorów gościła w Łodzi. Wizyta była okazją do zwiedzenia miasta, wymiany doświadczeń w zakresie działań na rzecz seniorów oraz nawiązania partnerstwa i współpracy.

W wycieczce, zorganizowanej technicznie przez Rybnicką Radę Seniorów, uczestniczyło 50 rybnickich seniorów aktywnych w ramach Poniedziałkowych Spotkań Seniorów w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Grupa z Rybnika zaproszona została przez łódzkich seniorów.

Rybniccy seniorzy zostali przyjęci w Urzędzie Miasta Łodzi i powitani przez prezydent miasta Hannę Zdanowską. Podczas spotkania chór Rybnickiej Rady Seniorów zaśpiewał Pieśń o Rybniku. Goście z Rybnika wysłuchali z kolei informacji na temat polityki senioralnej w Łodzi.

Rybniccy seniorzy, w towarzystwie kulturoznawcy i społecznika, Elżbiety Czarneckiej, zwiedzili najciekawsze miejsca w Łodzi, a na schodach w Szkole Filmowej pozowali do zdjęcia. Rybniczanie zobaczyli też słynną Manufakturę.

Wizytę zwieńczyło wspólne spotkanie seniorów Łodzi i Rybnika w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych. Wydarzenie organizowane pod egidą redakcji "Głosu Seniora", było też okazją do wysłuchania wykładu Hanny Piekarskiej (ambasadorki "Głosu Seniora", aktorki i modelki) pt. "Piękni w każdym wieku".

Uczestnicy wycieczki byli zachwyceni pięknem nowoczesnej Łodzi oraz serdecznością władz i mieszkańców miasta. Więcej zdjęć z wydarzenia TUTAJ.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności