ScrollTop-ico
Biznes

Rybnik ponownie na 5!

Miasto Rybnik po raz kolejny znalazło się w ścisłej czołówce najwyżej ocenianych gmin za profesjonalne podejście do potencjalnych inwestorów.

W tegorocznej edycji ogólnopolskiego badania realizowanego przez Instytut Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie, Rybnik uzyskał wynik 35,5 pkt co dało 3 miejsce wśród 707 jednostek samorządowych w kraju (689 gmin oraz 18 dzielnic m. st. Warszawy). Tym samym Rybnik ponownie znalazł się wśród miast i gmin wyróżnionych tytułem "Złota Gmina na 5!".


Tak wysoka pozycja w rankingu renomowanej uczelni jaką jest SGH w Warszawie niewątpliwie wzmacnia pozycję Rybnika i buduje pozytywny wizerunek wśród potencjalnych inwestorów. Wierzę, że wysoka jakość komunikacji z inwestorami to będzie jeden z kluczowych elementów dla zagospodarowania nowej strefy gospodarczej przy ul. Sportowej - powiedział Prezydent Rybnika Piotr Kuczera. 

Celem badania prowadzonego przez SGH w Warszawie jest ocena jakości obsługi potencjalnych inwestorów oraz przedsiębiorców przez urzędy jednostek samorządu terytorialnego. Badana jest komunikacja jednostronna poprzez dostęp do informacji z wykorzystaniem oficjalnej strony internetowej Miasta, a także komunikacja dwustronna, czyli kontakt za pomocą poczty elektronicznej (zapytania prowadzone w formie tajemniczego klienta w dwóch językach – polskim i angielskim).

Raport SGH dostępny na stronie internetowej.
 

Udostępnij:


Wszystkie aktualności