ScrollTop-ico
Wydarzenia

Rybnik stroi się na święta

Na rynek wjechała 10-metrowa choinka – to nieomylny znak, że coraz bliżej święta. W mieście trwa wielkie dekorowanie - jego pełny efekt zobaczymy już w sobotę, 4 grudnia.

Tegoroczna rynkowa choinka – która ustrojona zostanie w kolorach niebiesko-srebrnych - to jodła kalifornijska, o wysokości ok. 10 m. Do śródmieścia przyjechała z dzielnicy Gotartowice, z ul. Jutrzenki.

Pracownicy rybnickiego Zarządu Zieleni Miejskiej już od wielu dni sukcesywnie rozwieszają świąteczne dekoracje. A jest co wieszać, bo w tym roku ustawionych i przyozdobionych będzie około 40 choinek, na których zawieszone zostanie ok. 2000 szt. bombek i 1700 szt. innych elementów dekoracyjnych.

W mieście rozbłysną ok. 4 kilometry sznurów świetlnych, 140 elementów nasłupowych, 12 elementów pomiędzy elewacjami. Wśród tegorocznych nowości znajdzie się 40 szt. elementów nasłupowych w kształcie choinki w dzielnicach miasta, nowa dekoracja ul. Korfantego i Zamkowej oraz scenka świetlna z ławeczką na rynku. Przyozdobione będą fontanny i ustawione dwie stajenki. Na rynku staną też sanie z reniferami.

Oświetlenie na Rynku i jego okolicach włączone zostanie w sobotę 4 grudnia, w dzielnicach światełka zapalane będą sukcesywnie do 21 grudnia.

Jarmark na rynku

Do 23 grudnia trwać będzie na rynku Jarmark Bożonarodzeniowy. Na płycie rynku ustawionych zostało ponad 10 stanowisk z różnorodnym asortymentem, jak również domek "wiatrak" z grzanym winem. Kramy oferujące świąteczny asortyment czynne są w godzinach:

  • od poniedziałku do piątku: 10.00-18.00
  • od soboty do niedzieli: 10.00-20.00

„Koło widokowe”

Do Rybnika wróciła też ubiegłoroczna atrakcja - koło widokowe. Tzw. diabelski młyn czynny jest codziennie (za wyjątkiem 24 i 25 grudnia) od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 – 21.00 oraz soboty i niedziele od 11.00 do 21.00.

Jest to atrakcja odpłatna - wejściówka to koszt 20 zł (bilet normalny) lub 15 zł (ulgowy – dzieci do 8 lat). Cena obejmuje wykonanie 3 obrotów w czasie 10-15 min.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności