Wydarzenia

Ruszył jarmark, a wraz z nim diabelski młyn

Jak wygląda rynek z lotu ptaka? Możecie się przekonać wsiadając do jednej z widokowych gondoli, tworzących diabelski młyn - największą atrakcję tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Pomimo wciąż obowiązujących wielu koronawirusowych obostrzeń, na rybnickim rynku można już poczuć świąteczny klimat. Ruszył bowiem Jarmark Bożonarodzeniowy. Z oczywistych względów znacznie skromniejszy niż w minionych latach - bez spektakli, koncertów i gastronomii. Jednak, zgodnie z tradycją, w ustawionych na płycie rynku charakterystycznych drewnianych domkach, zaopatrzymy się w bożonarodzeniowe produkty - zarówno kulinarne jaki i dekoracyjne.

O ile nie zostaną zaostrzone obowiązujące w kraju ograniczenia epidemiczne, kramy oferujące świąteczny asortyment czynne będą do 24 grudnia, w godzinach:

  • od poniedziałku do czwartku: 10.00-18.00
  • od piątku do niedzieli: 10.00-20.00

Ogromne zainteresowanie zarówno rybniczan, jak i mieszkańców sąsiednich miast wzbudza ustawione na rynku koło widokowe, czyli słynny „diabelski młyn”. Tego typu atrakcja pojawiła się w naszym mieście po raz pierwszy, niż więc dziwnego, że chętnych do spojrzenia z góry na Rybnik nie brakuje. Koło czynne jest w godzinach:

  • od poniedziałku do piątku: 12:00 – 21:00
  • w soboty i niedziele: 11:00 - 22:00.

Korzystanie z atrakcji jest odpłatne - wejściówka to koszt 20 zł (bilet normalny) lub 15 zł (ulgowy – dzieci do 8 lat). Cena obejmuje wykonanie 3 obrotów w czasie 10-15 min.

Warto dodać, że koło widokowe na rybnickim rynku to przedsięwzięcie komercyjne, w związku z którym miasto nie ponosi żadnych kosztów. Firma Robland – rodzinna firma z Leszna, posiadająca ponad 50 lat doświadczenia w organizacji świątecznych eventów - pokryje nie tylko koszty wydzierżawienia płyty rynku, ale także zużytej energii elektrycznej. Od stycznia tego roku koło widokowe tej firmy znajduje się na stałe przy Bulwarze Wołyńskim w Krakowie, gdzie stanowi wspaniałą atrakcję turystyczną. Do Rybnika trafi jedno z dwóch posiadanych przez firmę kół objazdowych.

Tak prezentuje się o zmierzchu, mieniący się wszystkimi kolorami tęczy, rynkowy diabelski młyn:
 

Udostępnij:


Wszystkie aktualności