ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Seniorzy

Senioralne Centrum Telefoniczne

Od 30 marca w Rybniku swą działalność rozpocznie Senioralne Centrum Telefoniczne. Jego prowadzeniem zajmą się seniorzy-wolontariusze. Rekrutacja chętnych potrwa do 28 lutego.

Senioralne Centrum Telefoniczne to efekt projektu Halo Aktywni 60+. Wolontariusze będą musieli przynajmniej raz w miesiącu poświęcić 4 godziny na rozmowy telefoniczne z osobami dzwoniącymi. W zamian satysfakcja z wykonania potrzebnej pracy i możliwość nawiązania nowych kontaktów.  

Osoby, które chciałyby się włączyć w tworzenie centrum telefonicznego, zapraszamy w środę, 26 lutego br. w godzinach od 12.00 do 14.00 do Urzędu Miasta Rybnika (ul. Bolesława Chrobrego 2, sala 108) na otwarte spotkanie rekrutacyjne.

Swój udział w pracach SCT można także zgłosić poprzez wypełnienie formularza rekrutacyjnego (.doc)  i przesłanie go na adres lidera projektu – Centrum Doradztwa Strategicznego.

Jakie są warunki udziału w rekrutacji?

  • masz ukończone 60 lat
  • jesteś mieszkańcem Rybnika
  • zadeklarujesz chęć uczestnictwa w projekcie

Do prowadzenia centrum wybranych zostanie 30 osób – w przypadku większej liczby kandydatów przewidziano rozmowę kwalifikacyjną. Osoby wybrane będą uczestniczyć w marcu w szkoleniach z zakresu komunikacji i obsługi komputera. W ramach projektu zaplanowano też wyjazd w celu poznania wolontariuszy z innych miast (Bytom, Wałbrzych) i wymiany doświadczeń.

Szczegółowe informacje na plakacie oraz stronie internetowej

 

Udostępnij:


Wszystkie aktualności