ScrollTop-ico
Śródmieście

Spacer architektoniczny ulicami Rybnika

„Z architektem po współczesnych przestrzeniach” to pierwsza odsłona bezpłatnych, ogólnodostępnych spacerów z nagradzanymi na całym świecie mistrzami architektury. Na jeden z takich spacerów zapraszamy do Rybnika.

Spacer rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 28 października, o godz. 12.00, w biurze architektonicznym Toprojekt, przy ul. Bolesława Chrobrego 21. Obejmie obszar tzw. deptaka czyli zrewitalizowanych ulic Jana II Sobieskiego i Powstańców Śląskich.

Organizatorem spacerów jest Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki.

W najbliższy weekend, równocześnie w 10 miastach Polski: Krakowie, Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Warszawie, Wrocławiu, Toruniu, Poznaniu, Gdyni i Rybniku będzie można spotkać się z architektami, poznać ich punkt widzenia, zapytać o szczegóły projektu i zobaczyć na żywo ostateczny efekt prac.

Tajniki swoich projektów zdradzą: Bolesław Stelmach, Fernando Menis, Jacek Ewý, Tomasz Konior, Maciej Jacaszek, Marek Wawrzyniak, Karol Wawrzyniak, Karol Fiedor, Zbigniew Reszka, Zbigniew Maćków, Piotr Lisowski oraz Olgierd Jagiełło. Przyjdź i zobacz współczesną przestrzeń oczami jej twórców!

Wśród realizacji, które będzie można zwiedzić w czasie spacerów, znalazł się projekt  "rewitalizacja ulic w Rybniku autorstwa biura projektowego Toprojekt".

***

Na bezpłatne wydarzenie obowiązują zapisy. Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres: i.wozniak@niaiu.pl. W zgłoszeniu proszę podać swoje imię, nazwisko oraz miasto, w którym chcą Państwo wziąć udział w zwiedzaniu.

Szczegóły na stronie: niaiu.pl

Udostępnij:


Wszystkie aktualności