ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Sport

Sportowy weekend

W najbliższe weekendy w Rybniku królować będą sporty amerykańskie. Na boisku przy ul. Partyzantów trwa turniej „Kwalifikacje do Pucharu Konfederacji w Baseballu”. Na Kampusie rywalizować za to będą najmłodsi adepci piłki nożnej, a na kortach – przy elektrowni Rybnik – tenisiści amatorzy. Na boisku na Piaskach kolejny ligowy mecz rozegrają Thundersi.

BASEBALL: Pucharowe zmagania

W Rybniku trwają zmagania w Kwalifikacjach do Pucharu Konfederacji w Baseballu. W zmaganiach biorą udział aktualni mistrzowie Polski, czyli Silesia Rybnik. W sobotę i niedzielę zapadną ostateczne rozstrzygnięcia.

Kwalifikacje do Pucharu Konfederacji w Baseballu
Miejsce: boisko ul. Partyzantów
Termin: 14 czerwca – 17 czerwca
Start: godz. 11:00 

Harmonogram meczów
14 czerwca
Godz. 11.00; Sundyberg Heats – Kaunas County
Godz. 16.00; KS Silesia Rybnik – Southampton Mustangs
15 czerwca
Godz. 11.00; Southampton Mustangs – Zuerich Barracudas
Godz. 16.00; Sundyberg Heats – KS Silesia Rybnik
16 czerwca
Godz. 11.00; Kaunas County – Southampton Mustangs
Godz. 16.00; Zuerich Barracudas – KS Silesia Rybnik
17 czerwca
Godz. 12.00; finał

 

PIŁKA NOŻNA: Turniej dzikich drużyn

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku organizuje turniej dzikich drużyn „Mundial czeka, Rybnik czeka". Jest on skierowany dla dzieci w wieku od 9 do 12 lat i odbędzie się 17 czerwca. Liczba drużyn jest ograniczona do 16-stu (po wypełnieniu listy – zapisy zostaną zamknięte, decyduje kolejność zgłoszeń). Zapisy poprzez Elektroniczny System Zgłoszeń na stronie mosir.rybni.pl

Turniej „Mundial czeka, Rybnik czeka”
Miejsce: Kampus Rybnik
Termin: niedziela, 17 czerwca
Start: godz. 9:00
Zapisy: mosir.rybnik.pl

 

TENIS ZIEMNY: Open mężczyzn i kobiet

Na kortach tenisowych PLAY LOUD, przy Fundacji PGE Energia Ciepła, rozegrany zostanie turniej tenisowy z okazji Dni Rybnika. Rywalizacja toczyć się będzie w dwóch kategoriach: open mężczyzn i open kobiet. Zapisy do piątku (do godz. 18).

Turniej tenisowy z okazji Dni Rybnika 
Miejsce: korty przy elektrowni, ul. Podmiejska
Termin: sobota - niedziela, 16,17 czerwca
Start: godz. 9:00

 

SPORTY WALKI: Ju Jitsu

Rybnicki Klub Ju Jitsu Sportowego organizuje w niedzielę kolejną edycję imprezy „Polska Liga Ju Jitsu Dzieci i Młodzieży”. Zawody odbędą się w hali przy ul. Grunwaldzkiej.

Polska Liga Ju Jitsu Dzieci i Młodzieży
Miejsce: ZSS (SP 10) ul. Grunwaldzka
Termin: niedziela, 17 czerwca
Start: godz. 10:00

 

PIŁKA NOŻNA: Koniec sezonu

W nadchodzący weekend swoje rozgrywki zakończą drużyny rywalizujące w A i B klasie. Tym samym wszystkie klasy rozgrywkowe zakończą sezon 2017/18. Mecze domowe w najbliższą sobotę rozegrają ekipy z Orzepowic, Boguszowic i Grabowni. 

Klasa A, Rybnik
TKKF Zuch Orzepowice - Pierwszy Chwałowice; 16 czerwca (sobota), 17:00
Górnik Boguszowice - Polonia Łaziska Rybnickie; 16 czerwca (sobota), 17:00

Klasa B, Rybnik
TKKF Jedność Grabownia - Olza Godów; 16 czerwca (sobota), 17:00

 

REKREACJA: Kajakami po rudzie

W najbliższą sobotę odbędzie się kolejne Pływadło. Uczestnicy przemieszczą się kajakami na odcinku Ruda Kozielska – Turze. Impreza uzależniona od stanu wody na rzece, informacja czy spływ kajakowy się odbędzie zostanie podana na stronie www.mosir.rybnik.pl oraz na profilu FB MOSiR Rybnik, najpóźniej w piątek 15.06 do godziny 16:00. Zgłoszenia można wysłać do 15 czerwca.

XIX Pływadło

Termin: sobota, 16 czerwca
Miejsce zbiórki: parking przy kąpielisku RUDA
Transport uczestników z Rybnika do Rudy Kozielskiej autokarem o godz. 9:00

REKREACJA: Rowerem po rybnickich ścieżkach

17 czerwca wszyscy, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas mogą wybrać się na wycieczkę rowerową. Okazją do tego będzie kolejna edycja Rajdu Papieskiego. Szczegółu na www.mosir.rybnik.pl

Rajd Papieski 2018

  • HARMONOGRAM:

Termin: 17 czerwca 2018 r. - niedziela
10:00 - 12:00 - biuro zawodów
12:10 – pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem św. Jana Pawła II
Start  -  godz.: 12:20, Plac Jana Pawła II w Rybniku (Bazylika Rybnik).
Postój - Ośrodek w Kamieniu - w zależności od dotarcia poszczególnych grup od około godziny 14.00 - 15.00 - wydawanie gadżetów/upominków
Meta - Stadion Lekkoatletyczny w Rybniku, przy ulicy Żużlowej, planowany powrót ok. godziny 16:00-16.45. Posiłek regeneracyjny.

 

FUTBOL AMERYKAŃSKI: Powalczą o ligowe punkty

W sobotę (23 czerwca) – kolejny, ligowy mecz rozegra ekipa Thunder Lions Rybnik, która walczy o mistrzostwo w ramach rozgrywek LFA2. – Zapraszamy na nasz kolejny mecz domowy w ramach rozgrywek LFA2. Naszym najbliższym przeciwnikiem będzie Towers Opole. Potrzebujemy Waszego wsparcia. Zabierzcie kogo się da i wspólnie przeżyjmy wspaniałe emocje. Do boju Pieruńskie Lwy! – takie zaproszenie można przeczytać na oficjalnym profilu rybnickiej ekipy. 

Thunder Lions Rybnik - Towers Opole
Miejsce: boisko, Rybniki-Piaski ul. Za Torem
Termin: sobota, 23 czerwca
Start: godz. 15:00

 

Imprezy MOSiR Rybnik

Cały czas przyjmowane są zgłoszenia do IX edycji Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego, zaplanowanego na 23 czerwca. Przypomnijmy, że w tym roku pierwszy raz będzie można przebiec jedną pętlę  (7 km) i zostać sklasyfikowanym. To oferta dla mniej wytrenowanych, którzy również chcieliby poczuć atmosferę tego sportowego święta. Szczegóły wydarzeń na www.mosir.rybnik.pl

UWAGA
Organizujesz w Rybniku ciekawą imprezę sportową? Chcesz o niej poinformować rybniczan? Napisz na mejla: sportkultura.rybnik@gmail.com  lub zadzwoń: 606 328 123.  

Udostępnij:


Wszystkie aktualności