ScrollTop-ico
WydarzeniaKultura

Święto Morza Rybnickiego

Weekend 23-25 czerwca upłynie pod znakiem atrakcji nad wodą. Święto Morza Rybnickiego to propozycja dla tych wszystkich, którzy chcą ciekawie i aktywnie spędzić czas.

Ideą pomysłodawców Święta Morza Rybnickiego jest organizacja nowych wydarzeń oraz połączenie ich z już istniejącymi pod jednym wspólnym szyldem, tak aby mieszkańcy Rybnika i okolic mogli ciekawie spędzić czas nad wodami zalewu.

W programie znajduje się przysłowiowe „dla każdego coś miłego”. Zakres wydarzeń jest tak szeroki i różnorodny, że można ten czas spędzić bardzo aktywnie, na przykład uczestnicząc w nocnych regatach żeglarskich i zawodach na skuterach lub spokojnie odpoczywać, oglądając na przykład pokazy ratownictwa, psów ratowniczych WOPR i słuchając koncertu szantowego. Będzie to doskonała integracja i świetna zabawa dla każdego, program jest na tyle bogaty i różnorodny, że warto zarezerwować sobie czas na wizytę nad wodą – zachęcają do udziału w wydarzeniu organizatorzy.

W programie wydarzenia m.in. pierwsze nocne regaty świecących jachtów, ognisko na wodzie, zawody psów i pokazy ratownictwa z wykorzystaniem amfibii, zawody na skuterach, występy artystyczne i koncert szantowy. W program wpisuje się także jubileuszowa „Msza na wodzie”.

Inicjatywa doskonale wpisuję się w politykę miasta i promowanie Zalewu, aktywnego wypoczynku i sportów wodnych, ale nie tylko. Dla nas jest to doskonałe uzupełnienie realizowanej od 2 lat strategii aktywizacji środowiska wodnego. Organizowane przez nas regaty wyczynowe i amatorskie oraz zimowy Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm uzupełniamy o nowe wydarzenie. Dzięki wsparciu miasta, EDF i wielu przyjaciół w krótkim czasie udało się zgromadzić wiele ciekawych wydarzeń. Mamy nadzieję, że impreza spotka się z ciepłym przyjęciem i stanie się cykliczną – wskazuje Maciej Cylupa z Towarzystwa Żeglarstwa Regatowego. 

Program Święta Morza Rybnickiego:

23 czerwca, piątek

Miejsce: Rybnicki Klub Żeglarski im. Kpt. B. Pierożka
18.00 CZYSZCZENIE ZBIORNIKA /GRUPA PŁETWONURKÓW /
20.00 – 23.00 REGATY NOCNE ŚWIECĄCYCH JACHTÓW
24.00 OGNISKO ŚWIĘTOJAŃSKIE NA WODZIE

Miejsce: Łowisko przy „Sumie”
19.00 NOCNY MARATON KARPIOWY

Miejsce: Łowisko – nabrzeże Koga Kotwica
19.00 – 23.00 RODZINNE ZAWODY WĘDKARSKIE METODĄ DOWOLNĄ

24 czerwca, sobota

Miejsce: Hotel i Restauracja Stodoły
12.00 – 14.00 MISTRZOSTWA PSÓW RATOWNICZYCH
13.00 – 14.30 ZAWODY ŻEGLARSKIE W KLASIE OPTYMIST
14.30 – 15.30 POKAZY WOPR, POLICJI I STRAŻY POŻARNEJ, AMFIBIA RATOWNICZA
14.45 – PRELEKCJE „BEZPIECZNE WAKACJE”
15:00 – PREZENTACJA SPRZĘTU MOTOROWODNEGO, ZAWODY NA SKUTERACH DLA CHĘTNYCH
15:30 – 16:30 PRÓBY CZASOWE NA SKUTERACH WODNYCH
17.00 – DEKORACJA ZAWODNIKÓW IMPREZ
17.30 – ZESPOŁY TANECZNE, KONCERTY SZANTOWE, BIESIADA.

25 czerwca2017, niedziela

Miejsce: Klub Koga – Kotwica
12.00 MSZA NA WODZIE

Impreza organizowana jest przez Fundację Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego, Grupę Port Rybnik i MT Partners przy wsparciu Miasta Rybnika, Fundacji EDF, EDF Polska, Rybnickiego Klubu Żeglarskiego im kpt. B. Pierożka, ATV JET, TS Kuźnia, WOPR-u, Policji i Straży Pożarnej.


Źródło: Materiały organizatorów

Udostępnij:


Wszystkie aktualności