ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Wydarzenia

Święto Samorządu Terytorialnego

27 maja świętujemy rocznicę pierwszych wolnych wyborów samorządowych. Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Prezydent Rybnika składa życzenia wszystkim współtworzącym rybnicką wspólnotę samorządową.

 

Szanowni Państwo!

27 maja – w rocznicę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych – obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. To święto mieszkańców, radnych, pracowników urzędu miasta i jednostek miejskich, władz miasta. Z tej okazji wszystkim, którzy poprzez swą działalność  współtworzą nasze Miasto, chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za pracę na rzecz Rybnika i jego mieszkańców.

Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu wielu osób Miasto stale się rozwija. Ta praca to nie tylko troska o rozwój infrastruktury, dostarczanie usług publicznych czy dbanie o porządek publiczny, ale również tworzenie warunków sprzyjających harmonijnemu i zrównoważonemu rozwojowi społeczności lokalnej. Rozwiązując problemy społeczne, podejmując trudne decyzje, kreśląc odważne wizje i strategie, reagując na zdarzenia kryzysowe budujemy Rybnik, w którym chcemy żyć, mieszkać czy pracować.

Miasto stoi przed kolejnymi wyzwaniami – wierzę, że dzięki zaangażowaniu i twórczym pomysłom osób związanych z samorządem i mieszkańcom Rybnika,  uda się im sprostać. Ufam też, że razem możemy osiągnąć jeszcze więcej i uczynić Rybnik miejscem jeszcze bardziej przyjaznym. Niech Święto Samorządu Terytorialnego przyniesie satysfakcję z dotychczasowych osiągnięć oraz energię i zapał do dalszej pracy na rzecz wspólnego dobra.

Z szacunkiem

Piotr Kuczera

Prezydent Miasta Rybnika

Udostępnij:


Wszystkie aktualności