ScrollTop-ico

Szlakiem rybniczanek na Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet Halo! Rybnik (ul. Jana III Sobieskiego 20) zaprasza 10 marca na spotkanie poświęcone kobietom, które w Rybniku żyły, działały i tworzyły. Będzie okazja, żeby przespacerować się Rybnickim Szlakiem Kobiet z przewodniczką, a dla dzieci i młodzieży zaplanowano warsztaty plastyczne.

Rybnicki Szlak Kobiet to efekt kilkumiesięcznych spotkań grupy rybniczanek i poszukiwań inspirujących kobiet, które w naszym mieście mieszkały, pracowały, tworzyły lub działały na niwie społecznej. - Podsumowaniem naszej pracy było stworzenie audioprzewodnika Rybnicki Szlak Kobiet. Wystarczy posiadać smartfona lub tablet i pobrać bezpłatną aplikację, z którą możemy przespacerować się po śródmieściu i odsłuchać historii o ciekawych rybniczankach, stworzonych i nagranych również przez rybniczanki - opowiada Beata Matuszek z Fundacji RE:AKCJA, która jest pomysłodawcą szlaku.

Spotkanie 10 marca rozpocznie się o 14.30 w Halo! Rybnik. Uczestniczki warsztatów herstorycznych opowiedzą o poszukiwaniach rybnickich bohaterek i zaprezentują stworzoną aplikację Rybnicki Szlak Kobiet. O 15.00 będzie okazja, żeby wspólnie z przewodniczką Małgorzatą Płoszaj wybrać się na spacer ulicami Śródmieścia i posłuchać historii  o kobietach związanych z naszym miastem. Dla dzieci od godziny 15.00 zaplanowano warsztaty plastyczne, które poprowadzi Fundacja Nido.

Program wydarzenia:

  • 14.30 - 15.00 O Rybnickim Szlaku Kobiet przy kawie (prezentacja aplikacji)
  • 15.00 - 17.00 Spacer Szlakiem Rybniczanek
  • 15.00 - 17.00 Rybniczanki. Warsztaty dla dzieci w wieku 7- 15 lat wokół niezwyczajnych rybnickich kobiet. W trakcie zajęć poznamy ich historie i stworzymy portrety zainspirowane sztuką współczesną. Warsztaty poprowadzi Fundacja Nido. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy (32) 439 22 00 lub halorybnik@gmail.com.

Wydarzenie wsparte z zdania  "Rybnik reWITA" jest finansowane w ramach projektu „Rewitalizacja miasta – nowa energia rybnickiej tradycji”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności