ScrollTop-ico
Komunikacja

Wakacyjna "Łikend linia" na Rudę i Pniowiec

Planujesz weekend nad wodą, a boisz się kłopotów z zaparkowaniem auta? Do końca wakacji, w każdy weekend na kąpieliska Ruda i Pniowiec dojedziesz specjalną linią autobusową tzw. "Łikend linią PR". Autobus odjeżdża co godzinę.

W bezdeszczowe, wakacyjne weekendy "Łikend linia PR" obsługuje przystanki znajdujące się na trasie: Dworzec Kolejowy – Plac Wolności – Kąpielisko Ruda – Orzepowice – Chwałęcice – kąpielisko Pniowiec – Stodoły i z powrotem.

Na tej linii obowiązują bilety jak na wszystkie inne linie oraz bilet specjalny – na aplikacji mobilnej (zbiletem.pl, moBiLET, mPay, skycash) za 1 zł, dzięki któremu np. czteroosobowa rodzina dojedzie tam i z powrotem za 8 zł.

To nie koniec wakacyjnych promocji – w lipcu i sierpniu można również:

  • na linii 43, w wybranych kursach przewieźć rower;
  • na wszystkich liniach skorzystać ze specjalnej ceny biletu ulgowego 30-dniowego – za 21 zł, czyli pół ceny.

Przypominamy, że na kąpielisko Pniowiec można dojechać codziennie linią autobusową nr 43, zaś kąpielisko Ruda, obsługują linie 7, 11, 12, 13, 14, 30, 32, 41, 43 i 49. Szczegółowe rozkłady jazdy na stronie ZTZ

Zachęcamy więc do zostawienia w domu samochodów, skorzystania z autobusu  i cieszenia się słońcem i wodą na rybnickich kąpieliskach.

Schemat przebiegu trasy linii PR (kliknij po rozkład jazdy):

  

Udostępnij:


Wszystkie aktualności