ScrollTop-ico
Wydarzenia

Wigilijka pod parasolami

Choć deszczowa, jesienna aura niespecjalnie wpisała się w przedświąteczny klimat, to jednak w sobotnie popołudnie, na rybnickim rynku nie zabrakło chętnych do wspólnego świętowania.

Wigilijkę z mieszkańcami poprzedziły świąteczne życzenia, złożone ze sceny przez prezydenta Rybnika Piotra Kuczerę. Była to również okazja do wręczenia nagród autorom „Listów do Dzieciątka”, którzy w ciągu minionych dni składali w ten sposób swoje życzenia Rybnikowi.

Na ręce prezydenta rybniccy harcerze przekazali również Ogień Betlejemski – światełko z groty, w której narodziło się Dzieciątko Jezus, symbol pokoju i nadziei. W poniedziałek od 7.30 do 15.30 w Urzędzie Miasta Rybnika Ogień Betlejemski płonąć będzie przed salą rady miasta, skąd za pomocą zniczy lub lampionów będzie można zabrać  symboliczne światełko do swoich domów.

Na uczestników wspólnej Wigilijki czekało 1 tys. porcji barszczu z krokietem, kapusta z grzybami, 1 tys. porcji bigosu z bułką, 1 tys. porcji gorącej czekolady oraz 1 tys. porcji piernika.

O muzyczną oprawę popołudnia i wieczoru zadbały zespoły Kawa z Mlekiem,MeloMany oraz LemON.

Przypominamy, że do poniedziałku, 23 grudnia potrwa Jarmark Bożonarodzeniowy - ustawione na płycie rynku stoiska handlowe i gastronomiczne czynne są od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 20.00, a w soboty i niedziele od 10.00 do 21.00. Uzupełnieniem jarmarcznych domków jest  „mostek życzeń” i tradycyjna świąteczna piramida.

Serdecznie zapraszamy do przedświątecznego Rybnika!

Udostępnij:


Wszystkie aktualności