ScrollTop-ico

Wodowisko na deptaku

Magiczny pokaz plenerowy - połączenie muzyki, tańca, światła i wody! W sobotę, 5 sierpnia, o godz.20.30 fontanna na placu Jana Pawła II przy rybnickiej bazylice stanie się sceną multimedialnego spektaklu z udziałem 27 aktorów.

"Wodowisko" to historia nietuzinkowego hydraulika, którego los rzucił w wir wodnego świata. Bohater wrzucony w żywioł wody zaprosi widzów w artystyczną podróż, odkrywając tajemnice otaczającej przestrzeni.

Spektakl, realizowany przy wsparciu Miasta Rybnika, powstał w ramach warsztatów prowadzonych przez profesjonalnych tancerzy i aktorów w Centrum Sztuki i Rekreacji Movytza. Uczestnicy warsztatów to pasjonaci aktywności ruchowej z Rybnika i okolic, którzy swoją energię i umiejętności zaprezentują, wykorzystując techniki tańca współczesnego, grę świateł oraz wyjątkową scenerię multimedialnej fontanny.

W związku z organizacją widowiska w piątek i sobotę (4 i 5 sierpnia) zmieniony zostanie harmonogram funkcjonowania fontanny na placu Jana Pawła II - fontanna będzie działać, ale w tych dniach nie odbędą się pokazy wodno-świetlno-muzyczne. Organizatorzy proszą również mieszkańców o wyrozumiałość w związku z rozstawianiem scenografii i sprzętu technicznego.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności