ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Wydarzenia

Wolontariuszki Roku 2022

Rybnicka Rada Kobiet została Wolontariuszem Roku 2022 Subregionu Zachodniego. Panie doceniono za determinację i różnorodność działań, szczególnie tych z ostatnich miesięcy, skupiających się na pomocy pomaga ukraińskim kobietom, dzieciom i seniorom.

Rybnicka Rada Kobiet od pierwszego dnia wojny pomaga docierającym do Rybnika ukraińskim kobietom, dzieciom i seniorom rozdając żywność, odzież i środki czystości. Wspiera ich w załatwianiu formalności, znalezieniu mieszkania i szkoły, organizuje kursy języka polskiego, aktywnie uczestniczy też w wysyłaniu niezbędnej pomocy bezpośrednio na Ukrainę.

Panie mają również na koncie wiele innych akcji pomocowych – m.in. „Różową skrzyneczkę” z bezpłatnymi środkami higienicznymi w rybnickich szkołach czy bezpośrednią pomoc na granicy polsko-białoruskiej.

Rybniczanki odebrały tytuł Wolontariusza Roku 2022 i statuetkę wykonaną przez uczestników  rybnickich Warsztatów Terapii Zajęciowej „Przystań” podczas uroczystej Gali Wolontariusz Roku 20222, jaka odbyła się 7 grudnia br. w rybnickiej bibliotece głównej.

Konkurs Wolontariusz Roku skierowany jest do wolontariuszy oraz organizacji i instytucji współpracujących z wolontariuszami i stanowi doskonałą okazję, by ich docenić i nagrodzić. Organizuje go stowarzyszenie Oligos, Forum Organizacji Pozarządowych Subregionu Zachodniego i Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS. Na tegoroczną edycję konkursu Wolontariusz Roku 2022 wpłynęły 22 zgłoszenia z całego regionu. W każdej z trzech kategorii przyznano tytuły główne oraz wyróżnienia.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności