Edukacja

Wychodzą poza utarte schematy

Master of Corporate Governance / Menedżer Ładu Korporacyjnego to unikatowa propozycja rybnickiego Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Wydział jest jedynym z nielicznych ośrodków dydaktycznych stwarzających możliwość zdobycia takiego profilu kwalifikacji. Można  się o nie ubiegać także w ośrodku uniwersyteckim w Melbourne czy Hong-Kongu.

- Od lat obserwowałam pracę członków najwyższego kierownictwa i właścicieli licznych, większych oraz mniejszych firm. Często byłam pod wielkim wrażeniem profesjonalizmu i sprawności ich działania. Otrzymywałam jednak również liczne sygnały świadczące o odczuwanej przez te osoby potrzebie pogłębiania praktycznych umiejętności. Moi rozmówcy podkreślali, że poza wiedzą dotyczącą mechanizmów wspomagających, potrzebują również wskazówek jak łączyć techniki i wykorzystywać efekt synergii w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Tak powstał projekt Master of Corporate Governance/Menadżer Ładu Korporacyjnego - podkreśla autorka dr Katarzyna Olejko– Nie rzadko osoby doskonale orientujące się w gąszczu przepisów prawa chciałyby poznać na przykład arkana kreatywności finansowej oraz manipulacji informacją. Taka wiedza pozwala im na lepszy nadzór i zabezpieczenie interesów firmy oraz jej właścicieli przed konsekwencjami ewentualnych nadużyć - dodaje. 

Celem projektu MCG jest wzmacnianie praktycznych umiejętności w obszarach organizacji nadzoru, prawa, finansów, sprawozdawczości, kontroli, audytu, komunikacji i restrukturyzacji.

Nie chodzi tu bynajmniej jedynie o wiedzę teoretyczną. Projekt kierowany jest bowiem do osób z doświadczeniem zawodowym - do kadry menedżerskiej. Tym sposobem,  zajęcia prowadzone przez ekspertów w danym obszarze są również miejscem spotkań praktyków, co pozwala na wymianę cennych spostrzeżeń.

Doskonałą okazją do rozmów są także inne aktywności prowadzone w ramach projektu MCG.  I tu należy wymienić konferencję, która w tym roku odbędzie się 11 czerwca w Rybniku. Debata organizowana jest przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, przy współudziale Urzędu Miasta Rybnika oraz IIA -Polska. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będzie  komunikacja i etyka w nadzorze korporacyjnym.

Obecnie kończy się pierwszy cykl kształcenia zorganizowanego w formie studiów podyplomowych. Bardzo nas cieszą pojawiające się pytania o możliwość ich kontynuacji. Poza wartością merytoryczną, na podkreślenie zasługuje doskonała atmosfera współpracy.

W trakcie studiów słuchacze uzyskują dostęp do najaktualniejszej interdyscyplinarnej wiedzy na temat uwarunkowań prawnych, a także rozwiązań i narzędzi niezbędnych do skutecznego zarządzania i monitorowania działalności spółek. Kształcimy w taki sposób, aby nasi absolwenci mieli wyraźne poczucie zwiększenia sprawności swojego działania.

Absolwenci otrzymują potwierdzenia ukończenia studiów podyplomowych Master of Corporate Governance wydane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Instytut Audytorów Wewnętrznych - IIA Polska, który jest patronem merytorycznym projektu.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności