Zarówno parking jak i okalająca część stawu brukowana ścieżka to efekt prac Rybnickich Służb Komunalnych, które wkrótce ustawią też stojaki rowerowe oraz inne elementy małej architektury, takiej jak dodatkowe ławki i kosze. Przy obiekcie zostanie również umieszczona tablica informacyjna opisująca walory i zasady korzystania z tężni. Prace miejskich służb komunalnych zakończą się w sierpniu.
To jednak nie koniec działań mających polepszyć funkcjonalność i estetykę tego miejsca: jesienią ogrodnicy z Zarządu Zieleni Miejskiej posadzą tutaj kilka gatunków sosen i świerków, a także nowe krzewy, których ozdobą będzie rosarium. Całość uzupełnią ozdobne trawy.
- Rybnicka tężnia, pięknie położona nad brzegiem stawu, wśród licznych drzew i krzewów, pozwala zapomnieć, że przecież wciąż jesteśmy praktycznie w samym środku miasta – zauważa prezydent Rybnika Piotr Kuczera. – Warto wybrać się tutaj w upalne popołudnie, by odetchnąć po dniu pracy i odkryć na nowo dzielnicę Paruszowiec-Piaski - dodaje prezydent.
Na wypoczywających czekają stoiska z lodami i napojami chłodzącymi, jest też biblioteczka plenerowa i stoły do gier planszowych. Jednym słowem: wszystko czego trzeba, by miło i odprężająco spędzić popołudnie. Do czego serdecznie zachęcamy!
Przypomnijmy, że wart milion złotych projekt budowy tężni w Rybniku powstał dzięki inicjatywie mieszkańców, którzy potrzebę funkcjonowania w mieście takiej właśnie instalacji zgłosili w ramach budżetu obywatelskiego 2017. Dodatkowo, w ramach inwestycji miasto przeznaczyło również dodatkowe środki na zagospodarowanie terenu wokół tężni.