ScrollTop-ico
Rower

Wygodniej rowerem na Rzecznej

Na drodze dla rowerów wzdłuż ulicy Rzecznej wymieniana jest nawierzchnia ze starej kostki na asfalt. Chodzi o odcinek od ul. Hallera do Targowej, który dzięki tym pracom dostosowany zostanie do standardów rowerowych.

Wymieniana przez Rybnickie Służby Komunalne nawierzchnia będzie asfaltowa, bez poprzecznych uskoków i z priorytetem dla rowerzystów na zjazdach.

Droga rowerowa wzdłuż ul. Rzecznej jest częścią bulwarów nad Nacyną, czyli pieszo-rowerowego traktu, który docelowo ma połączyć ze sobą dzielnice południowe (Niedobczyce, Niewiadom) z północnymi (Stodoły).

Dziś bulwarami nad Nacyną można dojechać z centrum aż nad Zalew Rybnicki i dalej do dzielnicy Stodoły. Ruszając ze Stodół jedziemy komfortową trasą wzdłuż ulicy Rudzkiej, dalej nad bulwarami nad Nacyną do Śródmieścia i ulicy Hallera poruszając się  asfaltowymi drogami pieszo-rowerowymi odpowiadającymi aktualnym standardom. Poprawiana obecnie trasa na ul. Rzecznej, pomiędzy ul. Hallera a ul. Targową to droga rowerowa wykonana wiele lat temu, dlatego odstawała od obecnych standardów.

Wyzwaniem pozostaje połączenie śródmiejskiej części bulwarów z gotowymi odcinkami w Niedobczycach i Niewiadomiu (m. in. dlatego, że budowę drogi na odcinku od ulicy Rzecznej do Obwiedni Południowej wstrzymał wojewoda śląski, uchylając decyzję ZRID).

W najbliższych planach jest odcinek Targowa-Środmiejska wraz z przejazdami rowerowymi pod ul. Reymonta i pod Obwiednią Południową. Na chwilę obecną trudno jednak wskazać konkretny termin rozpoczęcia prac.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności