ScrollTop-ico
Smog

Wyjście smoga

W związku z rozpoczynającym się sezonem grzewczym w mieście intensyfikują się działania zmierzające do ograniczanie niskiej emisji. Taki cel stawia sobie projekt pn. „Wyjście smoga. Walczymy o lepsze powietrze w Rybniku”.

Kampanie mające na celu podnoszenie świadomości mieszkańców, nowe propozycje dotacji dla tych, którzy zdecydują się na wykorzystywanie ekologicznych źródeł ogrzewania, spotkania ze specjalistami – to tylko niektóre z propozycji, jakie realizowane będą w Rybniku w związku z zamiarem poprawy jakości powietrza w mieście.

Pierwszym krokiem w walce z niską emisją jest projekt „Wyjście smoga. Walczymy o lepsze powietrze w Rybniku”. Przedsięwzięcie animowane jest przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w partnerstwie ze stowarzyszeniem Krakowski Alarm Smogowy.

Szczegóły akcji przedstawiono na konferencji prasowej w siedzibie Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych. Spotkanie otworzyli: Anna Pomykoł – Prezes CRIS i Piotr Kuczera, Prezydent Miasta Rybnika.

W ramach wydarzenia Janusz Piechoczek, koordynator projektu „Wyjście smoga”, przedstawił wnioski z przeprowadzonych przez CRIS badań na temat postrzegania problemu jakości powietrza w Rybniku.

Anna Pomykoł przedstawiła z kolei plany działań zmierzających do ograniczenia niskiej emisji w nadchodzącym sezonie grzewczym. Mowa przede wszystkim o szeregu inicjatyw skoncentrowanych na edukacji i uświadamianiu mieszkańców, że to, jakim powietrzem oddychają, zleży w głównej mierze od nich samych. O szczegółach projektu TUTAJ

Została uruchomiona strona programu:

Podczas spotkania uruchomiona została też pierwsza w Rybniku tablica informacyjna podająca aktualny stan pyłu zawieszonego PM10, parametry zanieczyszczenia będą też wyświetlane na elektronicznych tablicach przystanków komunikacji miejskiej.

Więcej na temat sytuacji aerosanitarnej w Rybniku, akcji „Wyjście smoga” oraz innych działań, jakie podejmowane będą w mieście w zakresie walki z niską emisją w audycji Radia 90 z cyklu CZAS NA TWOJĄ MIEJSCOWOŚĆ.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności