ScrollTop-ico
Kultura

Wyróżnienie dla Rybnickiego Systemu Informacji Kulturalnej

Działania Rybnika docenione za znaczący wkład w rozwój województwa śląskiego! Rybnicki System Informacji Kulturalnej otrzymał wyróżnienia w konkursie Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach Marka Śląskie 2021 w kategorii Media.

Uroczysta gala podsumowująca konkurs odbyła się 4 września w hali Arena Gliwice. Przyznane Rybnikowi wyróżnienie odebrała Naczelnik Wydziału Kultury Julia Wójcik.

Rybnicki System  Informacji Kulturalnej przez ponad dekadę zajmował się głównie promocją wydarzeń kulturalnych, w obliczu pandemii z dnia na dzień stanął przed zupełnie nowym wyzwaniem.

Priorytetem stało się utrzymanie kontaktu z odbiorcą. Zaczęto się zastanawiać, w jaki sposób promować twórców, organizacje pozarządowe czy instytucje kultury. Wyzwaniem było odtworzenie poczucia współuczestnictwa, które jest tak ważnym elementem wydarzeń kulturalnych, bez fizycznych scen, czy sal koncertowych – wyjaśnia Julia Wójcik.

W ciągu ubiegłego roku rybnicki System  Informacji Kulturalnej przeszedł metamorfozę –dostosowany do miejskiego SIW-u, stał się czytelniejszy dla użytkowników. Odbiorcom zaproponowano nowe cykle promujące artystów, pokazujące miasto dawniej i dziś, przypominano wydarzenia nacechowane pozytywnymi emocjami, celem wsparcia użytkowników na duchu. Dodatkowo wykorzystywano nośniki systemu (plakaty w gablotach, telebim) do promocji ważnych treści informacyjnych w czasie chaosu i fake newsów.

To wyróżnienie jest nagrodą dla całego zespołu osób tworzących ten system w warunkach pandemii – dodaje Julia Wójcik.

To kolejne wyróżnienie Marki Śląskie dla Rybnika. W 2018 r. Miasto otrzymało nagrodę w kategorii kultura za organizację rybnickiej majówki „Maj, bzy, Rybnik i Ty”.

Tegoroczne nagrody w konkursie „Marka – Śląskie” przyznano w 14 kategoriach, także w kategorii szczególnej: Super Marka Śląskie. Konkurs ma na celu promocję województwa śląskiego. Organizatorami inicjatywy są Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. 

Udostępnij:


Wszystkie aktualności