ScrollTop-ico
Rewitalizacja

Wytańczyli marzenia w Chwałowicach

Jednym z licznych efektów pracy animacyjnej z młodzieżą na terenach rewitalizowanych w ramach projektu Rybnik reWITA jest film o zespole tanecznym nastolatek z chwałowickich familoków.

Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS i Stowarzyszenie „17-tka” realizując powierzone przez Miasto zadanie publiczne pn. „Rybnik reWITA” w ramach projektu „Rewitalizacja miasta – nowa energia rybnickiej tradycji”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 przeprowadziło szereg działań animacyjnych. 

W podejmowanych działaniach na rewitalizowanych obszarach animatorzy nie zapomnieli o wsparciu młodych mieszkańców. Jednym z przykładów działań na rzecz młodzieży było przygotowanie warsztatów filmowych, na których nastolatki z chwałowickich familoków postanowiły samodzielnie napisać scenariusz filmu o zespole tanecznym dziewczyn z familoków.

Dziewczyny przygotowały scenografię, zaangażowały prawie 30 swoich rówieśników, dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 13 im. Bohaterskich Harcerzy Rybnika i dyrekcję Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach w proces realizacji filmu. W efekcie powstał kilkuminutowy film pt. „Wytańczyć marzenia”, którego premiera odbyła się 11 października 2018 roku na scenie Chwałowickiego Domu Kultury. Projekcja poprzedzona była spotkaniem z realizatorkami filmu. 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Rybnika do zobaczenia filmu:

Udostępnij:


Wszystkie aktualności