ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Wydarzenia

XI Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie

Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie rozpocznie się 29 listopada Jarmarkiem Bożonarodzeniowym, który potrwa do 23 grudnia.

Ustawione na płycie rynku stoiska handlowe i gastronomiczne czynne będą od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 20.00, a w soboty i niedziele od 10.00 do 21.00.  

Uzupełnieniem jarmarcznych domków będzie „mostek życzeń” i tradycyjna świąteczna piramida.  Nie zabraknie oczywiście innych świątecznych atrakcji:
 

7 grudnia (sobota)
„O Mikołaju i zimowych skrzatach”

  • 17.00 – rozpoczęcie wydarzenia, przywitanie gości przez konferansjera, uroczyste rozświetlenie choinki
  • 17.30 „O Mikołaju i zimowych skrzatach”- wyjątkowy program estradowy w wykonaniu Radosława Kubika. W programie: wjazd Świętego Mikołaja na saniach, spektakl w wykonaniu Teatru Kubika: „Czarodziejski prezent skrzata” z udziałem dzieci, bitwa śnieżna, taniec z Mikołajem, Koło fortuny - quiz o Mikołaju, balonowe szaleństwo,  prezenty

Dodatkowo poza sceną: Szczudlarskie skrzaty ze świt Świętego Mikołaja, przejażdżki saniami Św. Mikołaja, malowanie z Mikołajem na gigantycznej sztaludze. Tego dnia na płycie rynku w godzinach od 17.00 do 20.00 będzie też można skorzystać bezpłatnie z ustawionej na rynku karuzeli oraz zrobić zdjęcie z pluszowymi maskotkami.

 

14 grudnia (sobota)
 Śląskie kolędowanie

  • Występ artystów znanych ze Śląskiej Listy Szlagierów TVS - Jacka Kieroka i Mirka Szołtyska.
  • Malowanie twarzy najmłodszym.
  • Kolejka turystyczna w godz. 15.00-18.00.

 

21 grudnia (sobota)
„Świąteczna melodia”

  • 17.00-17.30 Wigilijka z mieszkańcami, przekazanie Ognia Betlejemskiego przez Harcerzy Hufca Ziemi Rybnickiej, wspólne życzenia Prezydenta Miasta.
  • 17.30 koncert zespołu Kawa z Mlekiem
  • 18.15 Koncert MeloMany
  • 19.30 Akustyczny koncert zespołu LemON

 

Dodatkowo w ramach programu Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania odbędzie się szereg imprez towarzyszących organizowanych przez instytucje kultury oraz cykl warsztatów w punkcie halo!Rybnik, wzorem roku ubiegłego.

Dodatkowo tego dnia na płycie rynku w godzinach od 17.00 do 20.00 będzie można skorzystać bezpłatnie z warsztatów tworzenia ozdób świątecznych.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności