ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Wydarzenia

Zakątek „Pod Wieżą” w śląskim budżecie obywatelskim

Ruszyło głosowanie na zadania zgłoszone w III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Również na projekty z Rybnika. Oddaj swój głos i decyduj!

Głosowanie trwa do 19 września br. na stronie bo.slaskie.pl

Do śląskiego budżetu obywatelskiego zgłoszony został m.in. projekt  Zielony zakątek „Pod Wieżą”- rewitalizacja zabytkowego Parku na terenie SP ZOZ Państwowego Szpitala. To zadanie z Puli EKO, którego koszt oszacowano na 1 246 826,00 zł

Park stanowi kompleks, którego powstanie datuje się na rok 1863, a jego charakterystycznym elementem pozostaje Wieża Ciśnień. Można w nim zaobserwować rzadkie gatunki drzew i krzewów, niezbyt często występujące w naszym regionie. Rewitalizacja parku w przyczyni się do poprawy jego atrakcyjności i pozwoli na wyeksponowanie jego walorów, a z racji na jego lokalizację stanowić będzie element uzupełniający terapii psychologiczno-psychiatrycznej dla pacjentów pochodzących z całego naszego województwa.

Zgłoszony do budżetu obywatelskiego projekt polega na odtworzeniu alei parkowych i remoncie dróg dojazdowych do Parku „Pod Wieżą”, które zostaną wykonane w technologii HanseGrand. Wzdłuż alejek zaplanowano małą architekturę. W celu umożliwienia aktywnego wypoczynku w parku powstanie siłownia ,,pod chmurką" oraz stojak na rowery.

Tak w obiektywie fotografików prezentuje się teren rybnickiego szpitala psychiatrycznego:

Głosowanie

Zielony zakątek „Pod Wieżą”-  to nie jedyny projekty z puli EKO zgłoszony z Rybnika. Głosować można również na pomysł „Przyjaźni środowisku! Rewitalizacja terenów zielonych SP ZOZ Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 3 w Rybniku wraz z budową infrastruktury towarzyszącej”. Realizacja pomysłu ma kosztować 1 243 930,00 PLN.

Zadanie obejmować będzie rewitalizację terenów zielonych SP ZOZ Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 3 w Rybniku mającą na celu przywrócenie rekreacyjnych funkcji terenów zielonych przy jednoczesnym wykorzystaniu ich zasobów w procesie leczenia (rehabilitacji) pacjentów Szpitala. Odbiorcami zadania będą w głównej mierze pacjenci Szpitala, którymi są mieszkańcy całego województwa śląskiego, ich rodziny oraz pracownicy Szpitala. W ramach zadania powstaną m.in. tereny zielone z różnego rodzaju nasadzeniami kwiatów i krzewów, elektro-oszczędne latarnie parkowe (LED), ławki i kosze parkowe, tężnia solankowa, toaleta, urządzenia rehabilitacyjno-sportowe, ogrodzenie, chodniki, monitoring zewnętrzny. Realizacja zadania przywróci terenom zielonym Szpitala walory estetyczne oraz stworzy miejsce przyjazne podczas pobytu pacjentów w Szpitalu.

Głosowanie

W tegorocznej edycji MBO można głosować na 120 zadań zgłoszonych przez mieszkańców województwa śląskiego. To pomysły z 28 zadań w puli EKO oraz z 92 zadań w puli REGIO w podziale na 7 podregionów.

Pozostałe projekty z Rybnika (pula REGIO) można znaleźć w podregionie P3, obejmującym obejmujący powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz miasta na prawach powiatu: Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory .

Pełna lista projektów złożonych do Budżetu Obywatelskiego Woj. Śląskiego (w tym z Rybnika i okolic) na stronie Śląskie. BUDŻET OBYWATELSKI

 

Udostępnij:


Wszystkie aktualności